12 Ay Süresince Her Sabah Zerdeçal Syat İçti ve Bu Oldu

İşte İngiltere’nin Bristol kentinden bir kadının harikulade öyküsü.

Zerdeçal giderek daha popüler hale gelen bir baharat ve bunun bir dolu haklı sebebi var. Gıda bedeli yüksek ve eforlu antioksidan olan zerdeçal, ihtiyarlama karşıtı ve cerahat sökücü özelliklerinden dolayı sıhhat için olağanüstü verimlere sahip.

Zerdeçalın faal bileşeni kürkümin‘in zerdeçal sarısı rakamsız yararı var ve bunu rakamı 7.000’in üzerindeki bilimsel yazı da destekliyor.

Bu surattan da zerdeçal suyu içebileceğiniz en sıhhatli meşrubatlardan biri.

İşte İngiltere’nin Bristol kentinden bir kadının harikulade öyküsü. 12 ay süresince zerdeçal suyu içen bayan bunun mucizevi sıhhat yararlarını gördü.

Zerdeçalın pH seviyesi muhteşem, bu surattan zerdeçal 12 ay süresince her sabah zerdeçal suyu içen kadının bedenini alkalize etti, sindirimini iyileştirdi ve reel ehemmiyetlisi eklem yangısı semptomlarını yok etti. Tüm bu verimleri 12 ay süresince her sabah bir bardak zerdeçal suyu içerek yaşadı.

İşte bu olağanüstü meşrubatın hazırlanışı:

1 bardak ılık suya 1 çay kaşığı toz zerdeçal ve bir fiske karabiber ilave edip iyice karıştırın. Hepsini su ılıkken hemen için.

İşte her sabah içilmesi gereken zerdeçal suyunun verimleri:

Kalp sıhhatine iyi gelir

Zerdeçalin ana bileşeni kürkümin kan damarlarındaki plakları pakler ve kan pıhtısı yaradılışının önüne geçer.

2011 senesinde Japonya Niigata Üniversitesi Eczacılık ve Uygulamalı Hayat Bilimleri fakültesinden uzmanların yaptığı ve Biological and Pharmaceutical Bulletin mecmuasında yayınlanan bir araştırmada, 3 hafta süresince zerdeçal harcayan erkek farelerin kalp sıhhatlerinin iyileştiği görüldü.

Tip 2 Diyabet’i iyileştirir

Auburn Üniversitesinde 2009 senesinde yapılan ve Biokimya ve Biofiziksel Araştırma İrtibatı mecmuasında yayınlanan bir çalışamda, bu baharatın diyabetin rehabilitasyonunda büyük verimleri olduğu gösterildi.

Vücudun alkali baz balansını sağlar

Zerdeçal yüksek derecede alkaliktir ve kanser yalnızca asidik civarda oluşur.

Beyninizi korur

Bilim insanlarına göre sihrime hormonu Beyin Kaynaklı Nörotropik Etken seviyesinin, düşük olması genelde Alzheimer’s hastalığı ve bunama ile irtibatlı. Dahası kürküminin bu hormon seviyesini tertip ettiği ve böylece ihtiyarlamaya bağlı beyin işlevlerinde gerilemeyi ve beyin hastalıklarını önlediği biliniyor.

Cerahati Önler

Birçok hastalığın ana sebebi irindir. Kürkümin cerahat karşıtı özelliğe sahip ve bu surattan irinle tesirli biçimde savaşır ve organizmayı korur.

Kanser İlacı Özellikleri

Kürkümin eforlu bir antioksidan olduğu ve antioksidanlar da hücrelerin zarar görmesini önlediği için kanseri galibiyetli biçimde önler.

Eklem yangısı semptomlarını azaltır

2012 senesinde yapılan bir araştırmaya göre kürkümin, tesirli bir steroid olmayan antiinflamatuar ilaç ve dahası iltap ve sızı dindirici ilaçlardan dahi daha tesirli.

Sindirime iyi gelir

Bilim insanları kumpaslı zerdeçal harcamanın sindirim sistemine iyi geldiğini söylüyor.

Karaciğeri korur

Safra kesesinin muntazam çalışmasına destekçi olur, karaciğeri zehirli maddelerin hasarlı etkilerine gözetir ve karaciğer hücrelerinin aktif biçimde yenilenmesini sağlar.

Yaşlanmayı yavaşlatır ve uzun bir ömür yaşamanıza katkı sağlar.

Kürkümin özgür radikallerle çok iyi savaşır ve cerahati önler, bu surattan da ihtiyarlama sürecini yavaşlatır.

“12 Ay Süresince Her Sabah Zerdeçal Syat İçti ve Bu Oldu” üzerine 5 yorum.

    1. Evet,kesinlikle içebilir ve müthiş bir şifa kaynağı,hindistanda bu baharatın yoğun kullanılması sebebiyle,doğru dürüst kanser vakasına rastlanmıyor,golden turmeric milk tarifini aratın pinterestte,şifa olsun

  1. Ilaç kullananların zerdeçal ve zencefil kullanması sakıncalı diye biliyoruz. Ilaç kullananların Dr.una danışması gerektiği bilgisi
    yanlış mi?

Bir cevap yazın