15 Dakikada Konutunuzu Ter Temiz Yapacağınız Tesirli Usul

Konut işlerini yapmak gün boyu sürebilir. Bir yeri paklersiniz ve daha sonra başka bir yerin lekeli olduğunu fark edersiniz. Zamanınızı ve asaplarınızı gözetip daha az enerjiyle konutinizi temiz yakalamak mümkün.

Drsağlık takımı olarak, her yerin pak olmasını çok skonutiyoruz ancak tam bir hafta sonunuzu da bunun için tüketmenizi istemiyoruz. Bu surattan konutinizi birkaç dakikada arınabileceğiniz bu usulleri sizin için topladık!

15. Akışkan yağ, gres yağıyla baş edebilir.

Size azıcık esrarengiz gelebilir ancak akışkan yağ, gres yağını basitlikle çıkartabiliyor. Kağıt havluya birkaç damla akışkan yağ dökün ve fırınınızı bu kağıt havluyla silin. Yüzeyin hemen pak olduğunu göreceksiniz.

14. Yüzeylerin parlak olması için cilalayın.

Krom kaplama yüzeylerin parlamasını istiyorsunuz elinize bir havlu alın ve birkaç damla bebek yağı kullanarak bu yüzeyleri silin.

13. Ütüyü arınmak.

Tuz size bu gidişatta destekçi olabilir. Bir havlunun ya da kağıt havlunun üzerine tuzu dökün ve ısıttığınız ütüyü tuzun üzerinde dolaştırın. Yaptığımız araştırmaya göre ütünüzdeki tüm lekeler yok olacak.

12. Eğilmemek için bir süpürge kullanın.

Örneğin küvetinizi elinizle fırçalamak yerine süpürge kullanın. Paklik maddesini küvetin yüzeyine dökün ve birkaç dakika bekletin ve süpürgenizle yüzeyi ovuşturun. Bu usul özellikle de eğilmekte problem yaşayan yaşlı insanlar için aşırısıyla kullanışlı.

11. Tuvalet için paklik malzemeleri.

Azıcık zaman kazanabilmek için tuvalette kullanacağınız paklik malzemelerini yüzeye döküp birkaç dakika bekleyin daha sonra da fırçayla ovuşturun.

10. Azıcık yumuşatıcı ilave edin.

Yerleri silmeye başlamadan evvel suyunuza azıcıkçık çamaşır yumuşatıcısı ilave edin. Böylece tabanlarınız daha uzun vakit temiz kalacaktır.

9. Toz bezi yerine kahve filtresi.

Kahve filtreleri, telkonutizyon ve bilgisayar ekranı gibi yüzeylerin tozunun alınmasında oldukça tesirlidir. Tüm lekeyi alırken ekranlarda ve mobilyalarda tek bir çizik dahi oluşturmaz.

8. Fırça kullanın.

Biblolar gibi minik objeleri paklerken fotoğraf fırçasını kullanabilirsiniz. Böylece en güç alanlara rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

7. Çöp paketinin içine gazete koyun.

Çöp poşetinizin içine bir gazete yerleştirin. Gazete çöpün içindeki tüm akışkanı emecek ve böylece çöpünüz hep kuru kalabilecektir.

6. Yer bezi olarak daha önceki çoraplarınızı kullanın.

Havlu çoraplar yerleri silerken basitçe lekeyi ve tozu arınabilir. Paspasınızın üzerine bir havlu çorabı geçirin, yerleri silin ve çorabı çamaşır cihazında yıkayın.

5. Yatağınızı toplamayın.

İyi haber! Uyanınca yatağınızı toplamamanız sizin için daha iyi. Aşinayı üzere yatarken terleyip nemlendirdiğiniz yatağınızın üzerini örttüğünüz zaman “konut tozu akarlarının” üremesi için muhteşem bir etraf oluşturmuş oluyorsunuz. Şayet alerji olmak istemiyorsanız yatağınızı toplamayın.

4. Mobilya cilasını unutmayın.

Birçok insan cilayı işe afacan olarak görür ancak netlikle yanılıyorlar. Yapılan cila neticesinde mobilyalarımız daha az toz meblağ ve bu sayede sık sık paklik yapmamıza gerek kalmaz.

3. Buzdolabı raflarını plastik kağıtlarla kaplayın.

Şayet rafları plastik kağıtlarla kaplarsanız dolabınızın içini kesintisiz arınmak zorunda kalmazsınız, yalnızca, arada bir bu örtüleri değiştirmeniz gerekir.

2. Banyo duvarlarını ıslak bırakmayın.

Duş aldıktan hemen sonra bir çekçek takviyesiyle duvarlarınızdaki suyu alın. Bu usul sayesinde her seferinde duvarlarınızdan kurumuş su ve sabun kirlerini çıkartmak için dakikalarca uğraşmayacaksınız.

1. Delgiye bir fırça yerleştirin.

Bu usul sayesinde en lekeli noktaları dahi basitlikle arınabileceksiniz. Enerjinizi ve zamanınızı gözetmesinin yanı sıra konutinizin pırıl pırıl parlamasına da destekçi olacak.

Bu usullerden rastgele birini daha evvel sınadınız mı? İşe yaradılar mı? Düşüncelerinizi altta bulunan yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz!

Bir cevap yazın