2 Kat daha Uzun Yaşamanın Sırrını Söylüyoruz

Şayet sağlığınızı umursuyorsanız ama yaşamın hoşluklarından da yoksun kalmak istemiyorsanız, size iyi haberlerimiz var. Bilimsel usullerle ispatlanmış daha uzun hayata kılavuzumuz sayesinde hem yaşamınızı dolu dolu yaşayabilir hem de vücudunuzu yormayabilir ve uzun seneler sıhhatli olabilirsiniz.

Bilge Cafe’nin sizler için hazırladığı bu içerik sayesinde yaşamınız daha iyi hale gelecek. Hoşlandıklarınızı seçin ve uygulamaya hemen başlayın.

Uyku için en ideal zaman saat 22.00 ile 06.00 arasıdır.

Çinli hekimler uzuvların dinlenme zamanlarını hesaba katarak yatmak için verimli zamanı tanımladılar. Bağışıklık sistemi saat 21.00 ve 23.00 arasında en etkin zamanında oluyor. 23.00 – 01.00 saatleri arasında karaciğer kendini yeniliyor. Akciğerler 03.00 – 05.00 arasında kendini arınıyor. Bu nedenle bazen bu müddetlerde öksürük yakalayabilir ve saat 05.00 – 07.00 arası bağırsaklar temizleniyor.

İnsanların sizin hakkınızda ne düşündüğünü boş verin

Bilim insanları şayet uzun vakit yaşamak istiyorsanız tüm stres kaynaklarından koşarak uzaklaşmanızı öneriyor. Bunun için en tesirli usullerden biri de kimin hakkınızda nasıl düşündüğünü önem vermeden yaşamak. Giyiminiz, tutumunuz, kumpasınız sizindir ve size özeldir. Hiç kimseyi düşünmek zorunda olmadan uzun seneler mutlu yaşamak istiyorsanız bu nasihatimize uymanızı öneriyoruz.

Çevremizdeki insanlara uymak ve onların onayını almak cemiyet içinde yaşamayı basitleştiren bir vaziyet ancak eve dönüp kendinizden nefret ediyorsanız bu vaziyet size verimden çok hasar veriyor demektir. Yaşamtan ne kadar zevk alırsanız o kadar uzun yaşarsınız!

Bol bol güneşlenin

Güneş ışığı size bol bol D vitamini verir. Hem bunalımlarınızla daha basit savaşırsınız hem de bir hayli hastalığı daha basit bir biçimde yenmenizi sağlar. Özellikle diyabet hastalığına tutulma tehlikeniz oldukça eksilecektir. 2016 senesinde, günde bir saatten fazla güneşten yararlanma ihtimali olan insanlarda %67 oranında daha az kanser hücrelerine tesadüfülüyor. Bedeninizin ne kadar büyük bir kısmı güneşe maruz kalırsa o kadar verimini göreceksiniz ancak bürodaki masayı güneş gören yere taşıyarak da başlayabilirsiniz.

Dişlerinizi daha az fırçalayın

Sık sık duş almayı seven insanlardansanız bu tavrınızı gözden geçirmenizi nasihat ediyoruz. Cildinizin nemli ve yumuşak kalması için gereksinimi olan yağ katmanını da yok ederseniz değişik problemlerle uğraşmak zorunda kalırsınız. Kuruyan deriniz mikroplara karşı daha korunmasız olacak, daha ivedi kırışacak ve yaralanmalar daha geç iyileşecektir.

Diş doktorları da aynı şeyi dişleriniz için öneriyor. Her yemekten sonra dişleri fırçalamak diş minenizin hasar görmesine neden olacaktır. Ayrıca kullanılan ağız gargaralarına da kesintisiz maruz kalmak iyi neticeler doğurmaz.

Daha çok domates yiyin.

Tamamlanması 11 sene süren ve 5000 katılımcının harcadığı yemeklere göre sıhhat vaziyetlerini araştıran bir araştırmaya göre, ne kadar çok domates yerseniz kalp damar hastalıklarına tutulma tehlikeniz o kadar azalıyor.

Uzmanlara göre, domatesin kapsadığı likopen isimli antioksidan bedeniniz için oldukça verimlidir ve aynı zamanda domatese kırmızı rengini verir. Bu nedenle, sandviç yaparken bir dilim domates kesmek, salatalarınızda kesinlikle domates bulundurmak usluca olacaktır.

Alarm kurmaktan vazgeçin

Sesi ne kadar yükse çıkıyorsa o kadar ivedi kurtulmalısınız. Syat kaynatınca ses çıkaran su ısıtıcıları da dahil. Yüksek ses çıkaran tüm ev aletleri sıhhatinizi kötü etkiliyor.

Japon bilim insanları yüksek tansiyon ve kalp hastalarının yüksek sese iyi tepki vermediğini söylüyor. Ayrıca belirgin yüksek sesler asap sisteminizi negatif etkiliyor.

Ekmeğin kenarlarını yiyin

Alman biyo – kimyacılar ekmek kenarlarını yemeyi öneriyor. Özellikle ekmeğin kenarlarında daha fazla antioksidan barındırdığı için sütun kanseri yaradılışını yasakladığını söylüyorlar.

Ekmeğin kenarlarında, geri kalanından sekiz kat daha fazla antioksidan bulunuyor ve bu nedenle ekmeğin bu kısımlarını harcamak daha sıhhatli oluyor.

Sigaradan ve sigara kullananlardan hatta içilen etraflardan uzak durun.

Sigara dumanını solumanın bedenimize neler yaptığını hepimiz öğreniyoruz. Sigaraya ne kadar çok maruz kalırsanız o kadar zehirlenirsiniz. Sadece değmeyle dahi tütün tarımında kullanılan radyoaktif maddeleri bedeninize almış oluyorsunuz. İçenlerden, içilen etraflardan muhtemel olduğunca uzak durarak daha sıhhatli bir yaşam sürebilirsiniz.

Dans edin

Dans etmeyi bilmek ve alışkanlık haline getirmek gerçekten yaşam niteliğinizi ve dolayısıyla ömrünüzü arttırıyor. En bereketli dans cinsinin salsa olduğu uzmanlar tarafından tanımlandı. Kemiklerinizi kuvvetlendiriyor, akciğer işlevini arttırıyor, kan dolaşımını süratlendiriyor ve astımla gayrete destekçi oluyor. Tüm etkin ve cümbüşlü danslar listeye dahil. Kimse izlemiyormuşçasına eğlenmek netlikle daha uzun bir yaşam yaşamaya değer.

Akşam uyurken ıslak çoraplar giyin

Evet doğru okudunuz. Islak çoraplarla uyumanın bir hayli verimi var. Kılcal kan damarlarının serin yakalanması damarlarınızda bulunan besleyici maddelerin ayaklarınız tarafından daha iyi emilmesini sağlıyor. Ayrıca ayaklarınızdan bedeninize giren zehirli maddeler düşük sıcaklıktan dolayı daralan damarlarda sıkışıyor ve daha basit yok ediliyor. Ayaklar ısıtılıp damarlar tekerrür genişlediğinde bedene dağılacak bir zehirli madde kalmamış oluyor.

Biz bu tekliflerin her birini uygulamaya başladık. Sonuçları sizinle 70 sene içerisinde paylaşıyor olacağız.

Sizin sevdiğiniz teklifler hangileri? Yorumlarda bizimle paylaşın!

Bir cevap yazın