200 kilo verdi! Manken Gibi Oldu

300 kiloya erişerek hareket edemez hale gelen Amber Rachdi’nin azmi hekimleri dahi donakalttı.

Sağlık problemleri yaşayan ve yatağa sığmaz hale gelen Amber, ihtimalsizi muvaffak oldu. İşte 200 kilo vererek manken gibi olan genç kızın kilo verme süreci…

Oregon’da yaşayan Amber Rachdi kendisini öğrendi öğreneli aşırılıkları vardı. 24 yaşına geldiğinde akranlarına oranla daha kiloluydu. 300 kiloya eriştiğinden artık hareket dahi edemiyordu. Ailesi konutun içinde hareket etmesine destekçi oluyordu. Zayıflaması için erkek dostu Rowdy motive etmiş.

Çünkü güçlükle hareket edebilen kız tekerlekli sandalyesini dahi kullanamayacak hale gelip, hem fiziksel hem de psikolojik olarak kötü etkileniyormuş. Bunun üzerine Amber, kilosunu hakimiyet altına almak için ‘300 Kiloluk Yaşamım’ adlı bir televizyon programına başvurdu

Günde dört öğün yemek ve bolca şeker yiyordu. Yedikçe daha da mutsuz oluyordu. Yaşamı tekdüze bir hale gelmişti. O kadar kiloluydu ki yatağa sığmıyordu. Son olarak gastrik baypas operasyonuna girmeye karar verdi. Fazla kilolu olmasından dolayı tehlikeler olsa da kararı kesindi. Erkek dostu Rowdy de endişeliydi.

Ancak harekâta girebilmesi için 10 kilo vermesi gerekiyordu. Amber son derece kararlıydı. Hekimi Nowzaradan’a yakın olabilmek için Teksas’a taşındı. Sağlıklı şeyler yemeye de başladı. Üç ayda 10 kilo vermeyi muvaffak oldu ve harekâta alındı. Amber’ın yaşamı yeni başlıyordu. İşlemden 7 ay sonra Amber toplamda 40 kilo verdi.

Kilo vermek için bir motivasyonu vardı ve spor yapmaya da başladı. Harekâtının ardından 12 ay geçtikten sonra hekimini ziyarete gitti.

Hekimi 65 kilo verdiğini görünce gözlerine inanamadı. Dr. Nowzaradan olağanda böyle bir şey yapmasa da Amber ile iftihar dinlediğinden bedenindeki sarkıkları işlemle almaya ikna oldu.

“200 kilo verdi! Manken Gibi Oldu” üzerine 3 yorum.

  1. Iki cocuklardan sonra kilo aldim yaklaşık bir aydir spor yapiyorum ama olmuyo çok yavaş veriyorum ne yapmam gerek bana yardimci olurmusunuz

  2. İki çocuğum var kızım 5 aylık sezeryanla oldum kilomu veremiyorum yardımcı olur musunuz

Bir cevap yazın