3-4 Dakikada Siyatik Asap Sızısını Yok Edin

Bir Hayli insan siyatik asap sızısının ne kadar antipatik olduğunu öğrenir. İşin eksantriği, kumpaslı yürüyüş , siyatik asap morbiditesini artıran etkenlerden biri. Ancak bazı iyi haberler de var – siyatik , hadiselerin % 75’inden aşırısında cerrahi müdahale olmadan iyileştirilebilir . Bunu muvaffak olmanın tesirli yollarından biri, bazı kolay egzersizlerden geçer.

Bright Side, siyatik gidermek için sizinle birkaç teknik paylaşmak istiyor. Size basitlik sağlamak için, onları 3 aktif sete ayırdık.

Yapılması Gerekenler

Bu sette, uzanırken yapılması gereken tüm egzersizleri topladık. Düz bir yüzeye bir battaniye yerleştirin. Tüm pencereleri ve kapıları kapatın, böylece rastgele bir akıma maruz kalmazsınız ve odanın soğuk olmadığından emin olun.

1. Egzersiz

Sırt üstü uyuyarak, dizlerini bükün. Sağ bacağınızı kaldırın ve sağ bileğinizi sol uyluğunuza yerleştirin. Kollarınızı sol uyluğunuzun arda sarın ve bedeninize doğru çekin. Kafanızı yerden kaldırmayın. En az 30 saniye bu konumda kalın. Egzersizi her bacak üzerinde 2-3 kere tekrarlayın.

Egzersiz 2

Bir sonraki egzersizi yapmak için sırt üstü yatın ve ellerinizi bedeninizin yanına koyun. Dizlerinizi bükün ve bacaklarınızı yukarıyadaki fotoğrafta gösterildiği gibi kaldırın. 5 kere kaldırın ve indirin.

Egzersiz 3

Setteki son egzersiz için bir tenis topuna lüzumunuz olacak. Topu alın ve kalçanın altına fotoğraftaki gibi yerleştirin yere yatın. Kalçanızdaki sızı noktasını bulmak için usulca hareket edin. Bulduktan sonra, vücudunuzu topun içine hafifleterek 30-60 saniye süresince oraya dikkatlice bastırabilirsiniz. Topu bu alanda yukarıya ve alt doğru yuvarlayın. Sonra bir sonraki acı noktasına gidin. Yuvarlanırken omurga bölgesinden uzak durun ve bariz bir sızı olursa şipşak durun. Bu egzersizi 5-10 dakika süresince günde 1-2 kere tekrarlayın.

Bonus: Siyatik Sızısını Rahatlatmak için ipuçları

Siyatik asap sızısını rahatlatabilecek yalnızca egzersizler değil. Siyatik basitleştirmek için alttaki ipuçlarını kullanabilirsiniz:

  • Çok ağır nesneleri kaldırmayın
  • Duruşunu izle
  • Yüksek topuklu giymeyin
  • Sağlıklı bir kiloyu gözetmeye çalışın
  • Kötü alışkanlıklardan vazgeçmek
  • Doğru pozisyonda oturmak
  • Her 20 dakikada bir ayağa kalk
  • Orta sertlikte bir şilte almak daha iyidir

Bu çok verimli bilgiyi paylaşarak etrafınızdaki insanların yararlanmasına takviyeci olabilirsiniz.

Bir cevap yazın