4 adet bademi 24 saat süresince suda beklettiğinizde

Hakikat bir natürel mucizeye tanık olmak istiyorsanız 4 adet bademi bir gece suda bekletmelisiniz! Suda bekleyince içindeki enzimleri etkin hale gelen badem, bereketleriyle vay be dedirtecek.
Magnezyum, çinko, kalsiyum, omega 3 ve E vitamini ve mineral açısından zengin olan badem, suda bekledikçe içeriğindeki enzimleri sarihe çıkarır. Islanan bademi bedenimiz süratli bir biçimde sindirir ve sindirir.

Her gün yediğiniz 4 adet suda beklemiş badem;

Enerji verir. İçinde bulunan bakır, riboflavin ve magnezyum metabolizma süratlendirir ve kilo vermeyi kolaylaştırır.

Suda bekleyen badem; potasyum, tekli doymamış yağ ve protein doğrultusundan eforludur. Badem, damarlara hasar veren cerahati söker. E vitamini sayesinde ise kalp rahatsızlıklarını en aza indirir. Aynı zamanda içeriğindeki magnezyum ani kalp krizini önler.

Kolesterol probleminiz varsa bunun için günde 4 adet nemlendirilmiş badem tüketebilirsiniz. Bademde bulunan E vitamini ve kalsiyum, kolesterol seviyesini dengeleyecektir.

Bünyesinde bulunan vitamin ve enzimler sayesinde kemikleri, dişleri kuvvetlendirir. Özellikle 30 yaş üstü bayanların günde bir avuç badem yemesi önerilir zira osteoporoz ile savaşabilen eforlu bir gıdadır.

Kumpaslı olarak harcandığında bedende hasarlı maddelerin birikmesine mani olacaktır. Sütun aracılığıyla besinlerin bedenden atılmasına dayanakçı olur. Sütun kanseriyle çaba eder.

Beyin gelişimini yardımlar. Riboflavin ve L-karnitin beyin etkinliğine pozitif katkı sağlar. Kumpaslı olarak harcandığında alzheimer’dan gözetir.

Bir cevap yazın