4 Değişik Sağlıklı Perhiz Önerisi

Sizlere bu yazımda 4 değişik sıhhatli perhizden bahsedeceğim. Bu bahsedeceğim perhizler hamile perhizi, gaps perhizi, lahana suyu perhizi ve sdm perhizi sıhhat açısından kararsız etmeden yapabileceğiniz perhizlerdir. Her geçen gün bir çok değişik perhiz çıkıyor, insan hangi birisini takip edeceğini afallıyor. Çoğu zaman kaynağı emin olmayan bu perhizler, yapıldıktan sonraki ilerleyen yarıyılda sıhhat açısından kasvetler çıkarabiliyor.

Hamile Perhizi ile Sıhhatlı Beslenirken Kilo Verin

Hamile perhizi gerçeğinde gebelikte fazla kilo alınmaması için hazırlanmış bir perhiz listesidir. Bu perhizin en hoş kısmı bedeninizin gereksinim dinlediği tüm mineral, protein ve vitaminleri alınmasını teşvik etmesi. Hamile perhizinin içeriğinde süt, lor peyniri, yoğurt, somon balığı, ton balığı ve meyve sebzeleri bulabilirsiniz. Bu perhiz çok sıhhatli bir perhiz listesi olup gebelere önerilmektedir.

Bağırsakları İyileştiren Perhiz: Gaps Perhizi

Gaps perhizi genelde bağırsak hastalarına verilen bir perhizdir. Aşınan bağırsağın iyileşmesini sağlar aynı zamanda da kilo vermenize neden olur. Son zamanlarda Berna Laçin bu perhizi yapmış ve çok fit bir görünüme kavuşmuştur. Gaps perhizi ketojenik bir perhizdir, kendi dilimizde şok perhiz de diyebiliriz. Ana mana protein ağırlıklı beslenmektir. Belirtmekte fayda var gaps perhizi güç bir perhizdir. Uzun soluklu olup 3 safhadan oluşmaktadır. Bunlar giriş evresi, bütün gaps perhizi evresi ve çıkış aşamasıdır.

Organik Bir Perhiz: Lahana Suyu Perhizi

Sizlere bir de meşrubat perhizi vermek istiyorum. Lahana suyu perhizi ana mana olarak lahana suyunun her gün emin ölçü içilmesinden katlanır. Çok sıhhatli bir perhizdir, lahana suyunu yalnızca zayıflamak için değil sıhhat açısından verimli olduğu içinde tüketebilirsiniz.

Lahana suyu perhizinde ayda vasati 6 kilo vermek olasıdır. Fakat bu perhizi yaparken kesinlikle günlük gereksiniminiz olan kalori ölçüsünü hesaplamanız gerekiyor. Bu biçimde kaç bardak lahana suyu meşrubatınıza karar verebilirsiniz. Lahana suyu perhizinin en büyük dezavantajı ise malesef kötü tadıdır. Bu perhiz ve yazdığım mevzuda ki tüm perhizlere, yazıda verdiğim linkten ulaşabilirsiniz.

Tatlı Yiyerek Zayıflatan Perhiz: SDM Perhizi

Evet yanlış dinlemediniz sdm perhizi ile tatlı yiyerek dahi zayıflamanız muhtemel. Bu perhizde tüm program size hazır olarak geliyor. Başka Bir Deyişle tüm yemekleri hazır yemek olarak koli içerisinde alıyorsunuz, kendiniz yemek yapmak için uğraşmıyorsunuz. Bu hazır yemeklerin içerisinde tatlıdan tutun çorbaya, sebze ve et yemeklerine kadar her şey var, fakat en büyük dezavantajı çok pahalı olması. SDM perhizi zengin perhizi olarak anılmaktadır.

Bir cevap yazın