5 Dakikada İlaçsız Tansiyonu Düşürme

Bu noktalara 5 dakika masaj yaparak hemen hemen herkesin meseleyi olan hastalığın rehabilitasyonu muhtemel. İşte yapmanız gerekenler.

5 dakikada İlaçsız tansiyon düşürme usulü ile yüksek tansiyonunuzu düşürmek muhtemel. Hipertansiyon yüksek kan tazyiki, çağdaş çağın en yaygın hastalıklarından biridir. Tuzlu gıdalar, sigara, içki tüketimi, uyku noksanlığı ve fast food stili beslenme ile beraber ortaya çıkan obezite meseleyi birliktesi yüksek tansiyonu da getirir. Hepimiz yaşamımızın bir yarıyılında strese girmişizdir ve tansiyonunuzun bir anda yükseldiğini hissetmişizdir.

Stres ve fazla fiziksel etkinlik ile gerilen adalelerimiz kan damarlarımıza baskı yapar ve bu bedende yüksek tansiyon olarak görülür. Peki ilaçsız natürel olarak tansiyonu düşürmek istemez misiniz? Azıcıktan size göstereceğimiz çok kolay hareket ile ilaçsız yüksek tansiyon düşürmek nasıl olur bileceksiniz. Bu usul Uzak Doğu kültüründe daha öncekinden çok kullanılan bir usul olmasına rağmen Avrupa’nın bu usulü tanıması Rusya’nın Spartak Moskova ekibinin yaptığı maç sırasında fark edilmiştir.

Kulübün Çinli hekimi, tansiyonu yükselen futbolcuyu dakikalar içinde ilaçsız bir biçimde bu hareketleri yaparak iyileştirmiştir.

1 Nolu Bölge;

Boynunuzun bir nolu bölgesinin iki tarafına da sağ ve sol parmaklarınız ile 10 kere bastırıp çekin. Şiddeti sizi rahatsız etmeyecek sertlikte olmalıdır. Bu bölge varsayımı olarak kulak memesi hizzasında çene kemiğinin hemen yanındaki bölgedir.

2 Nolu Bölge;

İki nolu bölgemiz ise az evvelki bir nolu bölgesinden bir santim burnunuza doğru elinizi kaydırın ve daha sonra el genişliği kadar alta inince eriştiğiniz bölgedir. Bu bölgeye 1 dakika süresince istediğiniz doğrultuya küçük küçük bastırarak masaj yapın. Bu operasyondan sonra kan tazyikinizin düştüğünü ve kanın damarlarınıza daha az baskı yaptığını sezeceksiniz.

3 Nolu Bölge;

Geldik son ve en ehemmiyetli üçüncü noktaya. Lu Hun’a göre burası kan tazyikini hakimiyet etmede en tesirli bölgedir. Fotoğrafta gördüğünüz 3 nolu bölgeye yukarıyadan alta başka bir deyişle saat güzergahının tersine iki elinizle 2 dakika süresince masaj uygulayın. 5 dakika içinde kendinizi çok iyi sezeceksiniz ve tansiyonunuz basmakalıpa dönecektir. Bu bilgiyi paylaşarak daha fazla insanın sıhhatine kavuşmasını sağlayabilirsiniz.

Ehemmiyetli ihtar: Tansiyon hastalığının kalıcı rehabilitasyonu için kesinlikle bir hekime gidin ve hakimiyetten geçin. Unutmayın sıhhatli yaşam sıhhatli hayat ile başlar.

Bir cevap yazın