62 Yaşında Dahi Olsanız 40 Yaşında Görüneceksiniz Gizemi: Aspirin + Limon

Suratınızı gençleştirecek ve surat hatlarınızdaki buruşuklukları giderecek olağanüstü bir maskeden sizlere bahsedeceğiz. Maskenin ismi Aspirin + Limon Maskesi. Konutunuzda basitlikle yapabileceğiniz bu maske özellikle Cilt Buruşuklukları ve Sivilcelere çok iyi geliyor. Ayrıca suratınızı sanki bir ay gibi parlatıp ışıl ışıl yapıyor.

Aspirinde bulunan Salisilik asit cildi kumpaslar ve pakler. Ciltteki yaraları geçirir ve kirleri giderir.

Limonda bildiğiniz üzere sanki bir şifa kaynağıdır. Suyu antibakteriyeldir. Suyunda cilde iyi geldiği öğrenilen ve cilt kirlerini yok eden bir de faktör madde mevcuttur.

İşte bu süper ikiliyi ve bir kaç özel maddeyi karıştırarak Cilt kirlerine,buruşukluklara ve sivilcelere veda edeceksiniz.

Gelelim bu hoş karışımın malzemelerine ve hazırlanışına

Malzemeler

  • 6 Adet aspirin
  • 1 Adet limon
  • Bal
  • Zeytin yağı Kuru ciltli olanlar için
  • Karbonat

Yapılışı

Aspirinleri havadan hırpaladıktan sonra bir porselen kase içine alın. Üzerine 2 yemek kaşığı limon suyunu ilave edin. Aspirin ve limon etkileşime girip yoğun bir kıvam aldığında, 2 çay kaşığı bal ilave edin.

Şayet kuru bir cildiniz varsa 2 çay kaşığı zeytin yağı ilave edin. Tüm malzemeyi hoşça karıştırın.

Peki ya Maskenin Uygulanışı Nasıl?

Hazırladığını bu maskeyi suratınızın tamamına veya sadece sivilceli bölgeye uygulayın. Ardından, Maske cildinizde yarım saat kaldıktan sonra karbonatlı nemli bez ile cildinizden maskeyi arındırın.

Bu maskeyi lüzuma göre haftada 3 kereye kadar uygulayabilirsiniz.

Ardından bir parça pamuğa döktüğünüz maden suyuyla arının. İyice arındığınızdan emin olun; zira cildinizde limon kalırsa ve güneşe maruz kalırsanız cildinizde kir kalabilir.

UNUTMAYIN!

  • Duyarlı ciltlere kullanmayın.
  • Göz bölgesini koruyun.
  • Çocuklardan uzat tutun.

Takipçi yorumu: Bu karışımı uzun seneler yapan bir teyzeyi tanıyorum. kendisi varsayımımca 62 yaşında ve cildi çok hoş. hiç buruşukluk yok. Bana kesintisiz aspirin ve limon ile cilt pakliği yaptığını söylemişti.

Bunun dışında kullanabileceğiniz bir kaç Hoşluk Maskesi

Akne, Sivilce ve Kir Maskeleri

Maske Domates

Domatesin ciltte muhtelif tesirleri vardır: ıslatma, sıkılaştırma, cetme. Şayet can sıkıcı siyah noktalar ve sivilcelerden kurtulmak istiyorsanız, bir domatesi ikiye parçalan ve suratınıza koyun. 15 dakika bekleyin ve ılık suyla arının. Neticeleri göreceksiniz!

Maske Limon

Limon binlerce alanda kullanımı olan bir sebzedir. Kirleri de yok ettiğini de kim varsayım edebilir! Bir çorba kaşığı balı bir çorba kaşığı limon suyuyla karıştırın. Pamukla cildinize uygulayın ve 20 dakika bekletin.

Maske  Çilek

Cildinizde kuruluk seziyorsanız ıslatmak ve beslemek için bu şahane natürel kremi kullanın. Birkaç çileği ezin ve balla karıştırın. Suratınıza sürün ve 20 dakika bekleyin. Soğuk suyla arının ve hoşluğunuza enerji katttığını göreceksiniz.

Maske  Besleyici Krem

Peeling sonrasında hücrelerinizi uyaracak besleyici bir krem uygulamanız çok iyi olur. 1 çorba kaşığı bal, 1 çorba kaşığı maden suyu, 1 çay kaşığı gül suyu ve 1 çorba kaşığı yoğurt veya sütü karıştırın. Suratınıza pamukla uygulayın ve 15 dakika bekletin. Soğuk suyla iyice yıkayın ve aynada kendinize bakın. Farklılıkları netlikle farkedeceksiniz.

Bu kolay ve basit usulden daha fazla şahsın yararlanması için, hoşlanıp, paylaşmayı unutmayın lütfen…

Bir cevap yazın