7 dakikada sırt sızınızı gevşeten 8 germe hareketi

Sırt sızısı, gözden kaçırdığımız en sık gidişatlardan biridir. Bir Hayli erişkin yaşamında bir noktada bel ve sırt sızısı yaşar ve sonu operasyonla bitebilir. İşte sizin için ilaç olmadan, sırt sızınızı 7 dakikada gevşeten 8 germe hareketini paylaştık.

Kurbağa pozu

Dizlerinizi bükün ve yere doğru uzanın. Ayaklarınızı kaldırın ve iki elinizle ayaklarınızı anlayarak, başınızı havaya kaldırın. Bu pozisyonda 30 saniye kalın.

Yarım kelebek pozu

Sırt üstü düz bir yere oturun. Bacaklarınızı önünüze getirip birleştirin. Sol bacağınızı bükün ve ayağınızı sağ uyluğunuzun içine getirin. Kollarınızı öne getirin ve sağ bacağınız süresince ayak parmaklarına doğru uzanın. 30 saniye süresince bu pozda kalın.

Bağlı açı duruşu

Duvara dayanarak yere oturun. Bacaklarınızı bükün ve topuklarınızı pelvisinize doğru çekin. Ayaklarınızı birbirine bastırın ve dizlerinizi indirin. Bacaklarınızı tutun ve topuklarınızı olası olduğunca yakın pelvisinize doğru çekin. 5 derin soluk için bu konumda kalın. Daha sonra hafifçe öne doğru gerdirin, başınızı 5 soluk için indirin.

Yana yoğun esneme duruşu

Ayağa kalkın ve bacaklarınızı 3-4 metre birbirinden ayırın. Kollarınızı omuz yüksekliğine kaldırın ve yanlara doğru avuç içine alın. Sol ayağı 90 derece sola ve sağ ayağı hafifçe içeri doğru çevirin. Sol uyluğunuzu çevirin ve dizinizi bükerek dik açı oluşturarak bükün. Uylukları yere paralel yakalamaya çalışın. Sol elinizi bükün ve sol dizinize indirin.

Sağ elinizi yukarıya doğru kaldırın. Elinizi, sağ kulağın arttan avuç içi ile gerdirin. Kafanızı çevirin ve sağ elinize bakın. 30 saniye bu pozda kalın.

Üçgen duruşu

Bacaklarınızı olası olduğunca genişletin. Sol ayağınızı 90 derece ve sağ ayağınızı 45 derece sağa çevirin. Bacaklarınızı düzenleyin ve sağ uyluğunzu ayağınıza göre açın. Ellerinizi yere paralel olarak omuz seviyesine getirin.

Sağ kolunuzu öne getirin ve usulca sağ ayağa doğru indirin. Sol kolunuzu tavana doğru uzatın. Ellerinizi kibarca uzatın. Düz bir çizgi oluşturmalılar. 5 derin soluk için bu konumda kalın.

Alt bakan köpek duruşu

Omuzlarınızın dolaysız olarak kol bileklerinizin üzerinde ve kalçanızın dolaysız olarak dizlerinizin üzerinde olduğu, masaüstü pozisyonundan başlayarak ayak parmaklarınızı alta doğru kıvırın ve kalçalarınızı semana doğru kaldırın.

Omurganızı düz tutun ve bacaklarınızı dizinizin arttaki kirişlerin izin verdiği miktarda uzatabildiğiniz kadar uzatın. Parmaklarınızı genişçe açın ve gözünüzü ayaklarınızdan ayırmayın. 5-10 soluk alarak tekrarlayın.

Kertenkele duruşu

Bu gerdirme hareketine alt doğru bakan köpek pozunda ayakta durarak başlayın. Sol bacağınızı kaldırın ve sol elin dış tarafına doğru ilerletin. Avuçlarınıza dayanın ve göğsünüzü öne getirin. Bu pozisyonda kalabilir ya da ön kollarınızı alt indirebilirsiniz. 5 saniye bu pozda kalın.

Bir cevap yazın