7 Gün İçinde Baştan Alt Değiştiren Ketojenik Perhiz

Keto Perhizine Giriş

Sıhhatli bir biçimde kilo vermek ister misiniz? Keto perhizi bütün sizlik olabilir. Öğrenmeyenler için anlatalım; ketojenik perhiz düşük karbonhidrat harcadığınız bir beslenme programıdır. Kısaca bedeninizi yağ yakma moduna sokar.

Az karbonhidrat harcadığınızda bedeniniz yaşamda kalmak için maksimum enerji üretmek üzere evrimleşmiştir. Kilo verdirmenin yanında, aynı zamanda uzuv sıhhatiniz ve fiziksel performansınızı da iyileştirmesiyle bilinir.

Ketojenik perhiz nasıl yapılır?

Her beslenme tasarısında olduğu gibi, şayet yakabileceğinizden fazlasını harcarsanız kilo veremezsiniz. Bu perhiz size natürel olarak daha az yedirecek, zira düşük karbonhidratlı beslenme sizi tok tutar.

Yediklerinizin %10u karbonhidratlardan, %25i proteinden ve %70i yağlardan oluşacak.

Yağlı beslenmekten bahsettiğimizde bizi yanlış kavramanızı istemeyiz. Sıhhatli yağlardan bahsediyoruz, misal verecek olursak; avokado, peynir, yağlı balık, çia tohumları, ham kuruyemiş, zeytin yağı gibi.

Ne yemelisiniz?

Yumurta, et, peynir, zeytin yağı, avokado, hindistan cevizi yağı, deniz mahsulleri, domates, biber, brokoli, sakız kabağı, karnabahar, patlıcan, kümes hayvanları, lahana, yeşil fasulye, yoğurt en hoş seçeneklerdir.

Ne yememelisiniz?

Makarna, pilav, patates, muz, ekmek, soda, meyve suyu, şeker, cips, kurabiye, çikolata, tatlandırıcı, süt, içkili meşrubatlar, hububat mahsulleri, yüksek şeker içerikli meyvelermango, elma, üzüm, papaya gibi

Yemeniz ve yememeniz gerekenleri de aldığınıza göre artık kendinize lezzetli tasvirler hazırlayarak, bir yandan sıhhatli beslenip bir yandan kilo vermeye başlayabilirsiniz.

Perhiz tasarımızı sevdiniz mi? Daha evvel dinlemiş muydunuz? Nasıl neticeler aldınız? Yorumlarda bizimle paylaşın!

Bir cevap yazın