8 Yaşındaki Kızının Suratında Yaralar Çıkıyordu Anne Nedenini Bilince Hepsini Çöpe Attı

Connectict Tıp Üniversitesi’nde dermatoloji ve pediatri uzmanı Dr. Mary Wu Chang, suratında ciddi derecede yaralar oluşan 8 yaşındaki bir kızı araştırma altına aldı ve ulaştığı sonuç son derece korkutucuydu.

Temiz ve hijyen olduğuna inanılan ıslak mendillerin neden olduğu sağlık sorunlarını bildiğinizde bir daha kullanmak istemeyebilirsiniz.

Connectict Tıp Üniversitesi’nde dermatoloji ve pediatri uzmanı Dr. Mary Wu Chang, suratında ciddi derecede yaralar oluşan 8 yaşındaki bir kızın rehabilitasyon sürecinde ıslak mendillerin zararını araştırmaya başladı.

Bir Hayli çocuğun aynı ya da eş tepkileri verdiğini gördükten sonra ıslak mendillerin içinde bulunan ‘methylisothiazolinone’ maddesinin alerjen olduğunu tespit etti.

Paklik kastıyla üretilen ve kullanılan bu ıslak mendiller ile ilgili dermatalog Dr. Ellen Frankel, almadan evvel içindeki maddelere bakılması gerektiğine dair aileleri uyardı.

Eğer içinde ‘methylisothiazolinone’ maddesi bulunuyorsa netlikle alınmaması gerektiğini belirtti.

‘Methylisothiazolinone’ maddesi dışında ıslak mendillerin parfüm dolu olması ve parfümlerin ham maddesinin petrol olmasından dolayı bir hayli deri, solunum ve göz hastalıklarına neden oluyor. Konuyla ilgili araştırmalar ise fazla parfüme maruz kalan çocuklar astım ile gayret ediyor.

Bir cevap yazın