9 Yaşındaki Kız Uçakta Hasta Oldu, Saniyeler Sonra Kabin Memuru Kıza ‘Özel Bir Meşrubat’ Getirdi

Uçmaktan çoğu şahıs korkuyor. Kimileri elbette elinde olmayan sebeplerden dolayı korkuyor. Bazı yolcular uçakla seyahat ederken panik hamle geçirebiliyor. Uçma fobisi psikolojik bulgular gösterebileceği gibi fiziksel bulgular da gösterebiliyor.

Erişkinlerin uçak fobisini eksiltmek için aile hekimlerinin önerdiği bazı haplar var. Ancak mevzubahisi bir çocuk olunca ne yapılacağı öğrenilemiyor.

Erika Jeorgean Swart adındaki anne üç çocuğuyla birlikte uçakla seyahat ediyordu. Uçak havalandıktan sonra 9 yaşındaki kızı panik hamle geçirmeye başladı.

Erika’nın dokuz yaşındaki kızı Gabby uçak havalandıktan sonra panik hamle geçirmeye başlayınca anne de son derece panikledi.

Annenin yanında ufak yaştaki iki çocuğu oturuyordu. Gabby ise hemen çaprazdaydı.

Gabby daha da stres olmaya ve ağlamaya başladı. Tip 1 diyabet hastası olması da vaziyeti daha da kötü hale getirdi.

Üstelik uçuş esnasında oluşan birden çok türbülans Gabby’nin panik hücumunu daha da körükledi.

Kabin memuru ufak kıza ‘özel bir meşrubat’ verdi
Anne, kızının durgunlaşması için elini çaprazdan elini yakalamaya başladı. İki kızının yanından da kalkamıyordu.

Ardından kabin memuru vaziyeti farketti ve Gabby’ye yanına oturup oturamayacağını sordu.

Anne, Facebook’ta “Uçuş süresince kızımı güldürmeye çalıştı. Hazırladığı renkli meşrubatları kızıma sunarak bunların ona iyi geleceğini söyledi” dedi.

Southwest Havayolları çalışanı anneyi o kadar etkiledi ki, anne kabin memurunun yaptıklarını Facebook’ta paylaşmaya karar verdi.

Erika, Facebook’ta şöyle bir gönderi paylaştı:

“Bana kızımı uysallaştırmak için onunla konuşacağını söyledi. 30 dakika süresince kızımın yaşlarında olan kendi kızından bahsetti. Konutta beslediği hayvanların adlarına kadar muhabbeti ilerletti. Türbülans esnasında korkan kızım hemen kabin memurunun koluna sarıldı. Kızıma, onunla güvende olduğunu ve istediği kadar kendisine sarılabileceğini söyledi. Yaşadığı fazla stresten dolayı kızımın kan şekeri düşmeye başladı. Hemen ayağa kalkıp bir bardak portakal suyunu aldı ve kızıma ikram etti.”

Anne sonradan da şunları ilave etti:

“Uçak indikten sonra taksi halindeyken interkomdan herkese dostu Gabby’nin uçma fobisini yendiğini söyledi ve herkesin onu alkışlamasını rica etti. Tam yolcular bir anda kızımı alkışlamaya başladı. Southwest Havayolları’nı böyle bir çalışanı işe aldıkları için tebrik ediyorum. Böyle hoş bir insanla tanıştığım o günü asla unutmayacağım.”

Kabin memuru misyonundan aşırısını yaparak ufak bir kızın durgunlaşmasını sağladı.

Kabin memurunun yaptığının insanlık misali olduğunu düşünüyorsanız paylaşın.

Bir cevap yazın