Aç Karnına Yeşil Elma Yemenin Verimleri

Kesinlikle elmanın bereketlerini belirten “günde bir elma hekimi uzak meblağ” atasözünü duymuşsunuzdur. Bu yeşil elma için de geçerlidir. Tam elma cinsleri sıhhatiniz açısından çok ehemmiyetli bereketlere sahiptir, ancak özellikle yeşil elma proteinler, vitaminler, mineraller ve lif açısından çok zengindir. Yeşil elma sindirim bozukluklarına iyi gelmesini öğrenilir. Ayrıca glikoz seviyelerinizi tertip edici ve iştahınızı iyileştirici özelliklere de sahiptir.

Aç karnına yeşil elma yemek hayatsal bulgularınızı günden güne hakimiyet altında yakalamanızı sağlar.

Antioksidanlar

Yeşil elma batı perhizlerinde flavonoidlerin başlıca kaynaklarından biridir ve C vitamini açısından zengindir. Çoğu elma cinsinde bulunan flavonoidler siyandin ve epikateşindir. Bu flavonoidler ve C vitamini antioksidan misyonu görürler ve hücrelerinize hasar veren özgür radikalleri yok ederler. Yeşil elmayı aç karnına yemenin avantajı onun bedeninize günün başlangıcında bu özgür radikallerle çaba etme kabiliyetini kazandırmasıdır. Bu, sıhhatli hücrelerin yapımına dayanakçı olur ve kronik hastalık tehlikesini eksiltir. Yeşil elma kalp hastalıklarının, kalp-damar meselelerinin ve diyabetin en iyi düşmanıdır.

Kilo Kaybı

Aç karnına günde bir elma yemek ayrıca kilo vermek isteyenlere de dayanakçı olur. Elma çok az kalori kapsar bir elmada takribî 80 kalori vardır ve bolca lif kapsar.Böylece elma yediğinizde sabahki açlığın üstesinden gelebilirsiniz. Ancak elbette sabahleyin elma yemek yeterli değildir. Elmayı sabah uyandıktan hemen sonra yerseniz metabolizmanızı uyandırırsınız ve siz kahvaltıyı hazırlayana kadar çalışmasına izin verirsiniz. Elmayı bu biçimde harcayarak onun çözünebilir lifinin bağırsak yolunun çalışmasına dayanakçı olmasını sağlarsınız ve size verdiği tokluk hissi sayesinde de kahvaltıda daha az yersiniz.

Kan Glikozunu Düzenler

Aç karnına yenen bir yeşil elma kan şekeri seviyelerinizi tertip etmenize dayanakçı olur. Bu özellikle diyabet hastası olanlar veya diyabet tehlikeyi taşıyanlar açısından oldukça ehemmiyetlidir. Unutmayın ki yattığınızda metabolizmanız çalışmaya devam eder ve pankreasınız bedeninizdeki glikozu tertip etmekte mesele yaşayabilir. Yeşil elma lif açısından zengin olduğu için onu aç karnına yemek bağırsakta şekerin emilişini geciktirir ve bu tesir günün büyük bir kısmı süresince devam eder.

Bazı araştırmalara göre aç karnına yeşil elma yiyen bayanların tip II diyabete tutulma tehlikeleri %30 daha azdır. Hekimlere göre günde 28 gram life gereksiniminiz var. Bir yeşil elmada 5 gram lif bulunmakta. Aç karnına yendiğinde bu bedeninizin işlevlerini günün geri kalanı süresince kolaylaştırır.

Sıhhatli Dişler

Gece dışarı çıktıktan sonra uyumadan evvel dişlerinizi fırçalamayı unutabilirsiniz. Bu gidişatta aç karnına bir yeşil elma yiyerek onun bol life sahip olan ve tükürük imalini uyaran kabuğundan faydalanabilirsiniz. Bu, dişlerinize saldıran ve çürüklere neden olan ağzınızdaki bakteri ölçüsünü eksiltmenizi sağlar. Bu dişlerinizi kahvaltıdan sonra fırçalayacağınız zaman dahi iyi bir fikir, zira kahvaltı sonrası oluşabilecek bakterilerle daha basit çaba edebilirsiniz.

Düzenli Kalp Atışı

Yeşil elmayı aç karnına yemek için bir başka neden onun potasyum içeriğinin değişik elma cinslerine göre bir ölçü daha yüksek olmasıdır. Potasyum hücre nemini dengeleyen bir elektrolittir. Bu kalp atışlarınızın muntazam olması açısından çok ehemmiyetlidir. Gün süresince yeterince potasyum harcamazsanız kalbinizin muntazam bir atış sürdürememe tehlikesiyle karşı karşıya kalırsınız. Bilim adamlarına göre günde 4.700 miligram potasyum harcamamız gerek. Her bir yeşil elmada 115 miligram potasyum bulunur. Bu ölçü günün başlangıcında kalbinize fayda sağlamak için yeterlidir.

Bir cevap yazın