Aç Karnına Zeytinyağı Kapsasanız

Her geçen gün yeni bir bereketi keşfedilen zeytinyağı, koroner kalp hastalıklarını, kanseri önleyici tesir gösteren mucizevi bir yağdır. Ayrıca, bağışıklık sistemini kuvvetlendirir, cerahate neden olan rahatsızlıkları da önler.

Ayrıca, kolesterolü tertip edici, kalp sıhhatini destekleyici, cilt ve saç bakımına takviyeci, kilo vermeye takviyeci, diyabet rehabilitasyonunu destekleyici tesiri de çok ehemmiyetlidir. Bunlara ek olarak, zeytinyağı çok tesirli de bir sızı kesicidir. Tabi tüm bu yararlarından faydalanmak için nasıl harcanması gerektiğini de öğrenmek gerekir.

Özellikle sabahları aç karnına 1 kaşık dahi zeytinyağı içtiğinizde sıhhatinize yararları olağanüstü. Aç karnına zeytinyağı içmek neye iyi kazanç diyorsanız, işte baştan sona şifa dolu şahane bir liste var altta…

1- Sütun kanserini önler :

Zeytinyağı kalın bağırsaktaki hücreleri gözeterek kanseri önler. Ayrıca kabızlığı hafifletir.

2- Cilde, saçlara, tırnaklara ve kemiklere bereketli :

Zeytinyağı tırnakları ve saçları yumuşatır, bakım yapar, besler, ıslatır ve süratli uzamasını sağlar. Saç veya cilt maskesi olarak kullanabilirsiniz ancak zeytinyağının ağız yoluyla harcanması daha tesirli netice verir.

3- Karaciğeri pakler :

Karaciğerin tam iç sistemimizi arınmak gibi hayati bir vazifeyi var. Ancak bazen karaciğer de arınılmaya gereksinim dinler. Karaciğer detoksunu en tesirli zeytinyağı ile yapabilirsiniz. 2 yemek kaşığı zeytinyağını 1/3 limon suyu ile karıştırıp içerek karaciğerinizi arınabilirsiniz.

4- Kilo verdirir :

Zeytinyağında bol ölçüde yağ asidi bulunur. Yağ asitleri tokluk hissi veren bereketli yağlardır. Bu surattan sıhhatli bir biçimde kilo vermek istiyorsanız mutfağınızdaki yağları zeytinyağıyla değiştirerek başlayabilirsiniz.

5- Bağışıklık sistemini kuvvetlendirir :

Zeytinyağında bulunan yağ asitleri bağışıklık sistemini kumpaslar ve takviyeler. Hatta otoimmün hastalıkların rehabilitasyonunda dahi tesirlidir.

6- Kalbi gözetir :

Bedenimizdeki iyi mizaçlı kolesterolü yükseltmenin en tesirli yolu hububat, sebze, meyve ve zeytinyağından oluşan Akdeniz perhizi.

7- Kan şekeri seviyesini dengeler :

Zeytinyağı kolesterolü ve kandaki glukoz seviyesini büyük oranda düşürür. Hem diyabet hastaları için çok bereketli, hem de kalp ve damar sıhhatimiz için.

8- Beyni gözetir :

Zeytinyağı beyindeki hür radikallerle savaşır ve oksijen seviyesini gözetmeye takviyeci olur. Alzheimer’ı ve mental geriliği önlemesinin yanı sıra belleği güçlendirir ve bunalım tehlikesini eksiltir.

9- Göğüsleri geliştirir :

Göğüslerinizin daha büyük ve sıkı olmasını istiyorsanız zeytinyağı bütün lüzumunuz olan şey. Göğüslerinize zeytinyağı ile 10-15 dakika dıştan içe doğru yuvarlak hareketlerle masaj yaparsanız göğüslerinizdeki kan dolaşımı süratlenecek ve 30 gün içinde göğüslerinizin elastikiyeti çoğalacak. Bu da daha büyük ve sıkı göğüsler anlamına geliyor.

Bir cevap yazın