Aç Karnına Zeytinyağı İçmenin Fantastik Bereketleri

Canan Karatay’dan zeytinyağı nasihati: Su kapsa gibi zeytinyağı için…

Zeytin Hasat Şenliği’ne katılan İç Hastalıkları ve Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Canan Karatay, 7’den 77’ye herkese bol bol zeytinyağı içmeleri önerisinde bulundu

“SU GİBİ ZEYTİN YAĞI İÇİN”

Zeytin ve zeytinyağı mahsullerinin tanıtımların ve bilgilendirilmelerin yapıldığı şenlikte İç Hastalıkları ve Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Canan Karatay da natürel, soğuk sıkım sızma zeytinyağının yararlarını mevzusunda bir konferans verdi.

Prof. Dr. Karatay, sıhhatli hayat için 7’den 77’ye herkese bol bol zeytinyağı içmeleri önerisinde bulundu. Dünyanın sıhhatli meyvesinin zeytin, en sıhhatli meyve suyunun ise zeytinyağı olduğuna dikkat sürükleyen Prof. Dr. Karatay, “Zeytinyağını kesinlikle harcamanız gerekiyor. Zira zeytinyağı demek sıhhat demektir. Sıhhatlı beslenin ki sıhhatli ve uzun bir ömür yaşayasınız.

Günde en az 30 zeytin tanesi harcamanız gerek. Başta meme kanseri olmak üzere tüm kanser çeşitlerini önleyen bir natürel antibiyotikten laf ediyoruz. Kolesterol korkunuz olmasın. Bedendeki şeker oranını kumpaslar, günboyu devingen olmanızı sağlar” dedi.

Sabahları aç karnına 1 kaşık dahi zeytinyağı içtiğinizde sıhhatinize bereketleri fantastik. Aç karnına zeytinyağı içmenin yararlarını sizler için sıraladık.Yeryüzünün bu en daha önceki ve en sıhhatli besini olan zeytinden üretilen zeytinyağı ise asırlardır insanoğlunun şifa kaynağı oluyor.

1 – Yüksek tansiyon, kolesterol, damar sertliği, mide ve bağırsak ülserleri, romatizma, safra kesesi uyuşukluğu, safra taşı, safra kanalı tıkanıklığı, karaciğer bozuklukları, kabızlık, anemi, gut hastalığı ve ten çatlamalarını zafer ile rehabilitasyon ediyor.

2 – Zeytinyağlarını insan sıhhatinde ve özellikle kalp ve damar hastalıklarından korunmada tesirli olması, tekli, doymamış bir yağ olmasındandır.

3 – Kandaki HLD dediğimiz iyi mizaçlı kolesterol seviyesini arttırır.

4 – LDL kolesterolü temizler.

5 – Yağların içinde sindirilmesi en basit olan olduğu için sindirim basitliği sağlar.

6 – Çocuklarda beyin ve kemik gelişimini hızlandırır.

7 – E vitamini sayesinde ihtiyarlama tesirlerini eksiltme ve doku yenileme özelliği taşır.

8 – Kireçlenmeyi önlemede büyük rol oynar.

9 – Cansız saçların güçlenmesini sağlar.

10 – Kilo verdirir: Zeytinyağında bol ölçüde yağ asidi bulunur. Yağ asitleri tokluk hissi veren yararlı yağlardır. Bu surattan sıhhatli bir biçimde kilo vermek istiyorsanız mutfağınızdaki yağları zeytinyağıyla değiştirerek başlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın