Adet Sancısına Ne İyi Kazanç

Zencefil :  Zencefil  adet sancısı için faal biçimde tarih süresince uygarlıklar tarafından kullanılmaktadır.Zencefil adet sızısına neden olan prostaglandinlerin seviyelerinin düşürülmesinde ehemmiyetli bir rol oynar. Ayrıca adet evveli belirti ile ilişkili bitkinlik gayret ve kumpassız döngü meselelerinin üstesinden kazanç.

Zencefil çayı hazırlayarak limon veya bal karıştırarak günde 3 bardak içmeniz meseleyi büyük miktarda ortadan kaldırabilir.

Fesleğen: Fesleğen regş sızısı ve krampları eksiltmede çok tesirli bir başka nebattır. Nebat kafeik asit kapsadığından dolayı alerjik ve sızı unsurlarına neden olan ve bunların bir neticeyi adet sancısının ortadan kalkmasını sağlar.

Fesleğeni bir bardak suda kaynatın ve kadehin ağzını kaparatak 15-20 dakika demlenmeye vazgeçin. Günd ebir bardak için. Adet sancılarına iyi gelecektir.

Tarçın: Tarçın adet sancısını  hafifleten antispazmodik, anticlotting ve anti-inflamatuar özelliklere sahiptir. Ayrıca, tarçın perhiz lifi, kalsiyum, demir ve mangan kaynağıdır.

Sıcak bir bardak su içine bir çay kaşığı koyarak iyice karıştırın ve kaynatın. Soğuduktan sonra bir ölçü bal karıştırabilirsiniz. Günde 2-3 bardak için. Adet sancılarını iyi gelecektir.

Rezene: Rezene, spazm fitoöstrojenik ve anti-inflamatuar özelliklerinden dolayı sırayla, kramp , adale sızıları ve adet sancılarına iyi gelmektedir.

Bir bardak kaynar suya bir çay kaşığı rezene tıhumu koyun ve 5 dakika ateşte kaynatın.  Soğuduktan sonra bir çay kaşığı bal ilave edin ve günde 2-3 kere harcayın. Rezene çayı adet sancılarını giderecektir.

Şeker Kamışı Pekmezi: Adet sancı ve krampları için öteki bir tesirli alternatiftir. Kalsiyum, demir, potasyum, magnezyum, manganez, B6 vitamini ve selenyum açısından zengin olan, şeker kamışı pekmezi kan pıhtılaşmasını eksilterek rahim duvarları adalelerini yatıştırmaya takviyeci olur. Böylece adet sırasında kramp eksiltir.

Papatya Çayı: Papatya çayı adet sancılarını gidermenşn yanında,  papatya çayı tahimi dinlenidiren anti-inflamatuar ve antispazmodik özellikleri vardır.

Bir demliğe yarım poşet kurumuş papatya çayını dökün ve 15 dakika süresince kaynatın. İçmeden nce bal veya limon karıştırabilirsiniz.

Papatya çayı aynı zamanda adet yarıyılındaki sinirlikik hali ve öteki psikolojik belirtileri eksilttiği söylenidr.

Maydonoz: Maydanoz adet sürecini uyarıcı ve adet sancılarını giderici de son derece tesirli olan iki bileşik olan  apiol ve myristicin kapsar. Ayrıca, kumpassız adet döngüleri tertip etmeye takviyeci olur.

Bir bardak suya bir ölçü maydonoz koyun ve 5 dakika kaynatın. Soğuduktan sonra harcayın. Adet sancılarının en aza indirmek için günde en az 2 bardak veya fincan harcayın.

Bir cevap yazın