Sızıları Ve Olumsuz Hisleri Geçiren Eldeki Baskı Noktaları!

Yapılan araştırmalara göre hiddet, baş sızısı, mide bulantısı, konsantrasyon yetersizliği, fobi, iştahsızlık, kabızlık, stres gibi meselelerinizin çözümü ellerinizde.

Baş parmak

Baş parmak evham ve baş sızılarından mesuldür. Asapsal baş sızısı yaşıyorsanız baş parmağınızı öteki elinizle anlayıp 5 dakika tutun. Refleksologlara göre bu usul sızınızı geçirecek.

İşaret parmağı

Bu parmak adale sızılarını, hayal kırıklığı hissini, fobiyi ve utancı hakimiyet ediyor. İşaret parmağınızı anlayın ve 5 dakika bekleyin. Minnesota Üniversitesi’nin araştırmasına göre sırt ve adale sızısı olan hastalar bu terapiyle daha iyi hissediyor.

Orta parmak

Öfkeli, asabi veya sıradandan bitkin sezdiğinizde orta parmağınıza baskı uygulamak iyi gelecek. Araştırmalara göre bu egzersiz tansiyonu düşürüyor ve sakinleştiriyor.

Yüzük parmağı

Olumsuz duygular ve mutsuzluk 5 dakikalığına yüzük parmağınızı anlayıp yakaladığınızda geçiyor. Durgunlaşmaya çalışın ve soluğunuzu hakimiyet edin.

Serçe parmak

Serçe parmak özsaygı, stres ve gerginlikten mesuldür. Kendinize olan hürmetinizi kaybetmeye başladıysanız, 5 dakikalığına serçe parmağınıza baskı uygulayın. Bunu yaparken hoş şeyler düşünmeye çalışın.

Avuç içi

Bir elinizin parmaklarıyla öteki elinizin avuç içine baskı uygulayın. Yuvarlak hareketlerle masaj yaparken üç kere derin soluk alıp verin. Refleksologlara göre avuç içi hislerin merkezi. Kumpaslı olarak avuç içine masaj yaparak mide bulantısı, stres, ishal ve kabızlığı önleyebilirsiniz.

Avuçları birbirine bastırmak

Bu hareket meditasyonda sıklıkla kullanılır. Konstantre olmaya destekçi olur ve düşüncelerinizi kumpaslar. Avuç içlerinizi birbirine bastırarak kan dolaşımınızı düzenleyebilirsiniz.

Surya Mudra

Bu hareket sindiriminizi ve metabolizmanızı çalıştırmaya destekçi olacak. Bu teknik ayrıca düşük kan sıcaklığı ve iştah kaybında da kullanılır.

Bir cevap yazın