Akciğer Sıhhatinize İyi Gelecek 8 Bitki

Akciğer Sağlığınıza İyi Gelecek 8 Bitki

Solunum sistemiyle alakalı problemleri önlemek ve akciğerlerinizin sıhhatini gözetmek için bu natürel ve temizletici nebatları günlük yaşamınızda kullanın. Kesinlikle deneyin!

Akciğerleriniz yaşamınız için oldukça ehemmiyetlidir. Hepsinden ehemmiyetlisi, hücrelerinizin lüzumu olan oksijeni sağlamakla mükelleftirler ve karbondioksidi atarlar.

Ayrıca, soluk almayı sağlamaktan çok daha aşırısını yaparlar. Buna ek olarak, soluk aldığınız etraftaki hasarlı ve lekeli maddeleri süzerler.

Ancak, problem akciğerlerin karışık olduğu kadar duyarlı bir uzuv olmasıdır zira bazen zehirli maddelerin ve enfeksiyonların birikimi sıhhati riske atmaktadır.

Bunun sonucunda da bir dizi negatif tepkin başlar. Bu gidişat, hayat niteliğinizi gerçekten etkileyecek hastalıklara neden olabilir.

Neyse ki, akciğerlere gereksinim dinledikleri detoks tesirini verebilmek için kullanabileceğiniz bir hayli natürel usul vardır.

Bugünkü yazımızda, akciğer sıhhatinizi gözetecek ve iyileştirecek 8 besleyici nebatı sizinle paylaşacağız.

Kesinlikle deneyin!

1. Kekik

Kekik, solunum yollarınızdaki tıkanıklık ve rahatsızlığı gidermek için nasihat edilen en bereketli nebatlardan birisidir.

Bunun yanı sıra, kekik esansiyel yağının mantar önleyici, antibiyotik ve anti-inflamatuvar özellikleri vardır. Bağışıklık sisteminizi kuvvetlendirmekle kalmaz, aynı zamanda akciğerlerinizi de temizler.

Kekiği çay olarak harcamak biriken zehirli maddelerin atılması için bir çözüm olabilir.

2. Meyan kökü

Meyan kökü, şifali tesiri sayesinde tüm dünya çapında popüler hale gelen ananesel bir Çin şifa bitkisidir.

Anti-inflamatuvar tesiri ve sızı kesici özelliği sayesinde solunum yollarınızdaki ve boğazınızdaki cerahatleri eksiltir. Bu da hücrelerinize oksijen akışını hızlandırır.

Aynı zamanda, bedeninizde akciğerlerinizi ve boğazınızı saran mukus çeperini yumuşatmaya dayanakçı olur.

Buna ek olarak, balgam söktürücü ve anti bakteriyel özellikleri vardır. Fazla balgamın atılmasına dayanakçı olur böylece soluk alma ve sindirim problemlerini çözer.

Bu, meyan kökünün besleyiciliğinin yanı sıra, bağışıklık sisteminizin virüs ve bakterilere karşı daha dayanıklı hale gelmesini sağlar.

Bu da yetmezmiş gibi, bedeninizdeki flavonoid ölçüsünü ehemmiyetli miktarda artırır. Flavanoidler, akciğer kanserini önlemek için hücrelerin hasar görmesini yasaklayan antioksidanlardır.

3. Güveyiotu

Güveyiotu, yüksek ölçüde rosmanirik asit ve karvakrol kapsar. Bunlar, solunum yolu alerjisi gidişatında histamin yapımını durdurmaya dayanakçı olan iki antioksidandır.

Güveyiotunun anti-inflamatuvar ve balgam söktürücü özelliklere sahip olması, solunum yollarınızı arınmaya dayanakçı olur. Natürel olarak, bu akciğerlerinizdeki balgamı ve birikmiş zehirli maddeleri atar.

Güveyiotunun yapraklarından elde edilen esansiyel yağ, grip ya da soğuk algınlığı gibi bakteriyel enfeksiyonlar için tesirli bir çözümdür.

4. Asap otu

Asap otu, akciğerlerinizde ve boğazınızdaki mukoza çeperlerinin tahriş olmasını önleyen, daha önceki zamanlardan beri kullanılan şifalı bir bitkidir.

Soğuk algınlığı rehabilitasyonu için %100 natürel bir çözümdür ve antibiyotik ve anti-inflamatuvar bileşenler kapsar.

5. İsme çayı bitkisi

İsme çayı, özellikle sigara kullanan şahıslardaki akciğer rahatsızlıklarını eksilten natürel bir rehabilitasyon yöntemidir.

İsme çayının antibakteriyel ve detoks özellikleri, akciğer dokusundaki zehirli maddelerden kurtulmaya dayanakçı olur. Böylece, sindirim sistemi rahatlar ve soluk almadaki güçlük azalır.

6. Okaliptüs

Okaliptüsün rahatlık verici aroması, asırlardır akciğer sıhhatinin arkadaşı olarak bilinir.

Pek çok insan bu aromaya tahammül edemiyor ancak bazıları için sindirim sistemi rahatsızlıkları, soğuk algınlığı ve burun tıkanıklıklarından kurtulmak için birebir.

Okaliptüsün içindeki etkin casus olan sineyol, anti-inflamatuvar ve balgam söktürücü tesirlere sahiptir. Bu da, bronşit, astım ve soğuk algınlığı gibi problemlerin rehabilitasyonunda dayanakçı olur.

7. Nane

Nane ve nane esansiyel yağı, akciğerle alakalı hastalıkların rehabilitasyonlarında sıklıkla kullanılır.

Solunum borusundaki düz adaleleri hafifletir ve özellikle tıkanıklık mevzubahisi olduğunda solunumu düzenler.

Bunun yanı sıra, aynı zamanda bir anti-histamindir ve detoks tesiri yaratır. Bu da, bedeninizin solunum sistemi alerji semptomlarıyla çaba etmesinedayanakçı olur.

8. Sığır kuyruğu otu

Sığır kuyruğu otunun yapraklarında ve çiçeğinde, akciğerlerinizi arınan ve kuvvetlendiren etkin bileşenler vardır.

Natürel sığır kuyruğu otu esansı zehirli maddelerin atılmasına dayanakçı olur. Aynı zamanda, fazla mukus üretilmesini ve iltihaplanmayı hakimiyet altında tutar.

Soluk almada eforluk mu yaşıyorsunuz? Şayet öyleyse, akciğerlerinizi daha önceki formuna kavuşturabilmek için yukarıyadaki nebatları deneyin!

Kaynak: sagligabiradim.com

Bir cevap yazın