Uslu Telefon Sahiplerinin Yaşamını Kurtaracak O Tüyo

Uslu telefonlar yaşamımıza girmeden evvel telefonumuzla yalnızca kolayca şeyler yapabiliyorduk. İnternette bir işimiz olduğunda bilgisayarlarımızı kullanmamız gerekiyordu.

Öte yandan yeniden araştırma yapmak için Vikipedi yerine ansiklopedi kullanıyorduk. Görüntülü konuşma, hesap yapma, harita ve ansiklopediye erişeceğimiz tek kaynak yoktu. Şimdi elbette var. Uslu telefonlar her işe yarıyor.

Uslu telefonların yaşamımızı basitleştirdiği doğru olsa da bazen asap bozucu olabiliyorlar. En çok gereksiniminiz olduğu zamanda şarjı bitebiliyor.

Şarjınızın seri bitmemesi için yapabileceğiniz minik şeyleri biliyor musunuz?

Sizler için bir liste hazırladık.

1- Kilit Ekranı

Telefonunuzu kaybederseniz geri alabilmeniz için hoş bir usul var. Telefonunuzun kilit ekranına isminiz, soyadınız, adresiniz ve seçenek telefonunuzun yer aldığı bir resim koyun. Telefonunuzu iyi birisi bulursa size iade edebilir.

2- Uçak Modunda Şarj

Dışarıya çıkmanıza çok az bir zaman varken şarjınızın çok az olduğunu gördünüz. Ama telefonun şarj olmasının da uzun zaman alacağını öğreniyorsunuz. Hemen telefonunuzu uçak moduna alın ve şarj edin. Böylece telefonunuz çok daha süratli şarj olacaktır.

3- Çevrimdışı Harita

Telefonunuzun konum özelliğini açtığınızda şarjınızın nasıl süratli bittiğini öğrenirsiniz. Haritaları kullanabilmek için de konum özelliğini açmak zorundasınızdır. En iyisi ise haritanın ekran görüntüsünü alıp konum özelliğini kapatmak. Böylece şarjınız hemen bitmez.

4- Daha İyi Sürüklemesi İçin

Telefonunuz iyi sürüklemediğinde uçak modu faydalı olabiliyor. Diyelim ki kablosuz internete bağlanacaksınız ve telefonunuz interneti düşük biçimde idrak ediyor. Hemen uçak modunu açıp kapatın. Daha süratli bağlandığınızı göreceksiniz.

5- Şarj Kablosunu Sağlama Alın

Şarj kabloları uçlarından veya ortalarından zamanla kırılırlar. Bunun önüne geçmek için kablonun hemen ucuza yuvarlak tel geçirebilirsiniz.

6- Seçenek Şarj

Seyahat ederken şarjınızın makbuzunu mu unuttunuz? Üzülmeyin USB kablosu da aynı misyonu görüyor. Tek gereksiniminiz olan USB portu olan bir televizyon veya laptop.

7- Alarmı Dinlemek İçin

Alarm kursanız dahi sabahları kalkmakta zorlanıyor veya alarmınızı erteleyip duruyor musunuz? Gece uyumadan evvel telefonunuzu bir kadehin içine koyun. Son derece asap bozucu olan bu ses sizi yataktan tamamen kaldıracak.

8- Geceleri Telefonunuzu Bulma İşkencesi

Gece olunca telefonunuzu bulamıyor musunuz? Telefonunuzun her iki kısmına da fosforlu ekran gözetici yapıştırın. Böylece telefonunuzu her daim bulabilirsiniz.

9- Parasını Konutta Unutanlara

Cüzdanınızı sık sık konutta unuttuğunuz oluyor mu? Telefon kılıfınızın arka kısmına para yerleştirin. Böylece cüzdanınızı unutmanız halinde elinizde bir alternatif olur.

Tüyoların bazılarını öğreniyor olsanız da kimilerini öğrenmediğinizi varsayım ettik. Siz de dostlarınızla bu tüyoları paylaşın.

Bir cevap yazın