Aloe Vera Suyu Evde Nasıl Yapılır?

Vitaminler mineraller ve irin sökücü özellikler aleo veranın sayısız bereketi arasında. Bu arada, kilo vermeye de yardımcı!

Aleo vera nebatı, içerdiği jelin bir çok kozmetik malzemesinde kullanılmasının yanında sıhhatinize iyi gelen besinleri sayesinde dünyada en çok bilinen nebatlardan biridir. Su, antioksidan, lif ve değişik sıhhatli besinler açısından zengin olan aleo vera asırlardır bir çok hastalığı rehabilitasyon etmek için kullanılmaktadır. Hem de, aleo veranın natürel özleri ecza ve kozmetik sanayide kullanılmaktadır. Ancak, yararlarından %100 yararlanmak için aleo verayı tabii haliyle kullanmak en iyisidir. Düşük kalorili olduğu için sıhhatli bir şekilde kilo vermeye de yardımcı olur. Bir çok insan hala aleo veranın sıhhate nasıl bereketi olduğunu bilmiyor bu sebeple bugünkü yazımızda aleo vera suyunu beslenmenize ilave etmek için 8 sebebi anlatacağız.

Keyfini çıkarın!

1. Kabızlığı önler

İlk olarak, uygun bir seviyede tüketilen aleo vera suyu her türlü kabızlığa karşı tabii olarak mücadele etmek için en iyi yollardan biridir. Yüksek su ve lif miktarı atıkların daha iyi bir şekilde atılması için bağırsak hareketlerini güçlendirir.

2. Kilo vermeye yardımcı olur

Aleo vera suyu içmek kilo vermeye yardımcı olur. Sindirimi ve metabolizmayı etkileyen zehirli maddelerin atılmasına yardımcı olan tabii bir arındırıcı misyonu gördüğü için perhize başlamadan aleo vera suyu içilmesi önerilir. Az kalorili olması nedeniyle, açlığı gidermek için de az miktarda içilebilir.

3. İltihap önleyici özelliği vardır

Kronik iltihap hastalıkları olan fertler, aleo vera suyu içerek iltihap önleyici özelliklerinden faydalanabilirler.

İçerdiği campesterol, lupeol ve beta-sitoesterol gibi iltihap önleyici maddeler şişkinliği ve neden olduğu sancıyı azaltır. Hassas bağırsak belirtisi Artrit Yanıklar Kalp hastalıkları Crohn hastalığı Tip 2 diyabet gibi hastalıkların rehabilitasyonunda kullanılabilir.

4. Oldukça besleyicidir

Tüm bunlara ek olarak, az miktarada içilen aleo vera suyu en yaygın besin değeri eksikleriyle mücadele etmek ve onları önlemek için müthiş bir yoldur. Bunların arasında: Vitaminler A, B, C ve E Mineraller kalsiyum, demir, magnezyum, çinko, sodyum, potasyum, manganez

5. Bedeni arındırır

Aleo veranın içindeki etkin maddeler, kan dolaşımı, karaciğer ve böbreklerde birikmiş zehirli maddelerin atılmasına yardımcı olur. Makul miktarda kullanıldığında hücre yaralanmasını ve kan zehirlenmesi gibi kronik hastalıkları önler.

6. Kolesterolu dengeler

İnanın ya da inanmayın bu tabii su, iyi kolesterol seviyesini çoğaldırır ve bu arada kötü kolesterolü ve yüksek trigliserid seviyesini düşürür. İçerdiği iltihap önleyici özellikler sayesinde damarların sertleşmesini önler ve yüksek kan tazyiki seviyesini düşürür.

7. Ağız sıhhatini güçlendirir

Antimikrobiyel ve iltihap önleyici özelleri sayesinde aleo vera, dişinizdeki problemleri ve enfeksiyonları önlemenize yardımcı olur. Aleo vera suyunu içtiğinizde ya da dişinize uyguladığınızda bakterileri yok eder böylece plak ve ağızda kötü koku oluşumunu maniler. Aynı zamanda, ağızda ülser oluşumunun da en iyi rehabilitasyonlarından biridir.

8. Kan şekerini kontrol eder Tabii aleo vera suyunun, tip 2 diyabete ya da balanssız bir kan şekeri seviyesine sahip insanlara iyi gelen hipoglisemik tesirleri vardır. Şekerin kanda birikmesine mani olmak için enerjiye dönüşmesini sağlayan ve glukomannan denilen bir madde içerir.

Aleo vera suyu nasıl yapılır?

Bu sıhhatli suyu yapmak için, aleo veranın içindeki jeli yapraklarına arındırmalısınız. İlk olarak, bitikinin en az iki yaşında olması çok ehemmiyetlidir. Zira faydaları özellikleri 2 seneden kısa bir zamanda gelişemiyor bu sebeple tesirleri 2 seneden sonra daha tesirli hale geliyor.

Malzemeler

  • 1 tane aleo vera yaprağı
  • 1/2 bardak su 100 ml
  • 1 yemek kaşığı bal 25 gr isteğe bağlı

Hazırlanışı

Evvela, bir bıçak desteğiyle aleo vera yaprağını net ve içindeki jeli çıkarın. Daha sonra temizlemek için akan suyun altında yıkayın. Jel temizlenince, blenderdan geçirin ve iyice karıştıktan sonra suyu ilave edin. İsterseniz tatlandırmak için, bal ilave edebilirsiniz ve afiyet olsun! Günde yarım ila bir bardak arasında için.
[affiliate_news id=”2331″]
Bu karışımı smoothielere ya da limonatalara da ilave edebilirsiniz. İstenmeyen durumalara sebebiyet vermemek için fazla tüketimden kaçının. Gördüğünüz gibi, natürel aleo veranın bir çok müthiş ve sıhhatli tesirleri vardır. Kumpaslı olarak hanede yapmaya devam edin ve sıhhatiniz için beslenmenizin bir parçası haline hasılatın.

“Aloe Vera Suyu Evde Nasıl Yapılır?” üzerine 0 yorum.

  1. Geri bildirim: Şeker Hastalığına İyi Gelen 7 Nebat

Bir cevap yazın