Operasyonsuz Burun Küçültmenin Gizemini Herkes Öğrenmez

Burun küçültme egzersizi yaparak burnunuzun biçimini istediğiniz gibi düzenleyebilir ve kumpaslı olarak egzersizleri uygulamaya devam ederek rahatsız olduğunuz görünümden uzaklaşabilirsiniz. Burun küçültme usulleri arasında en hasarsız ve uygulaması en basit olan burun düzenleme egzersizleri ile donakaltıcı neticeler elde edebilirsiniz.

Burun küçültme egzersizleri verimi ve faalliği ispatlanmış egzersiz usullerinden oluşur. Bir çok bireyin saklı hoşluk gizemleri arasında olan burun küçültme egzersiz usulleri her gün yinelenerek aylar içinde netice alma imkânı sunuyor.

Burun Küçültme Egzersizi Nasıl Yapılır

 • Burnunuzun uç kısmıyla dudağınızın birleştiği yere işaret parmağınızı yerleştirerek burnunuzu yukarı doğru hareket ettirip vazgeçin.
 • Burnunuzu işaret parmaklarınızla iki yanından anlayıp kaşınızın başladığı noktadan burun ucuna kadar yukarı ve alt hareket ettirin.
 • Dudaklarınız ağzınızın içine kıvrılacak biçimde ağzınızı açarak burnunuzu gerdirin.
 • Bir elinizle burnunuzu bütün ortasından yakalayıp yukarı doğru ittirirken ötekisiyle burnunuzun ucunu işaret parmağınızı kullanarak yukarı doğru ittirin. Bunları yaparken ağzınız kapalı biçimde burnunuzu gerdirmeye çalışın.
 • Aynı hareketi yineleyerek bu sefer burnunuzun ucunu sağa ve sola iterek hareket ettirin.
 • Burun küçültme egzersizi hareketlerini gün içinde 30 kez yineleyerek 1 ay içinde gelişim sağlayabilirsiniz.

Burun Küçültme Egzersizi İşe Bereket Mı?

Burnunuzun büyük bir çoğunluğu kıkırdak yapısından oluşmaktadır. Burun küçültmek için operasyon olmanız koşul değildir. Gelişimini bitirmiş bireyler de burun egzersizleri yaparak kıkırdaklara biçim verebilirler

Burun küçültme egzersizleri burnunuzun çevresindeki kan dolaşımını süratlendirerek üst dudağınıza oksijenin daha faal bir biçimde gitmesini sağlar.

İlerleyen yaşlarda burun daha da sihrime ve genişleme meyline girer. Burun küçültme egzersizlerini rutin olarak yapmaya devam ederseniz burnunuzun yapısını gözetmiş olursunuz.

Burun küçültme egzersizleri haricinde makyaj teknikleri ve operasyonla da burun küçültme operasyonu gerçekleştirilebilir.

Hareket 1

Her iki elinizin orta parmağı ile burnunuzun üst kısmından kaş bölgenizin başladığı alana kadar hafif bası olacak biçimde masaj yapmalısınız. Vasati olarak sabah ve akşam 5’er dakika yapmanız yeterlidir.

Hareket 2

Diğer bir egzersizde burun deliklerini kapatmak. Başparmağınızla evvel sağ burun deliğinizi kapatıp sol burun deliğinizle soluk alın ve 5 saniye bekleyip vazgeçin. 5 saniye sonunda aynı hareketi sol burun deliğinizi kapatarak uygulayın. Her iki burun deliğiniz için 5’er kere sabah ve akşam uygulamalısınız.

Hareket 3

İşaret ve orta parmağınızı fotoğraftaki gibi burnunuzun yanlarına koyun ve dudaklarınızı ileriye doğru gerdirip parmaklarınızı elmacık kemiğine doğru gerdirin. 3’namcı hareketimizi 3 dakika süresince sabah ve akşam kesinlikle uygulayın.

Hareket 4

İşaret ve baş parmağınızın ucu ile burun teninizi hafifçe yukarıya doğru çektirin. Bu hareketi yaparken hafif bası uygulayın ve 5 dakika süresince sabah ve akşamları tekrarlayın.

Hareket 5

Başparmak ve işaret parmağınız ile burun bölgenizin üst tepe noktasını sürükleyerek masaj yapın. 2 – 3 dakika süresince sabah ve akşamları masaj uygulamanız yeterlidir.

Hareket 6

Hareket olarak temsil edilmese de buz koymanın oldukça verimi vardır. Burun egzersizi sonrasında burun bölgesinde oluşabilecek morluk ve şişmelerin önlenmesini sağlar. Bu hareketler neticesinde hala kızarma ve morluklar görülüyorsa hareketleri uygulamaktan kaçının.

Kaynaklar: 

 • guzellikbulvari.com
 • cilt.net

“Operasyonsuz Burun Küçültmenin Gizemini Herkes Öğrenmez” üzerine 2 yorum.

 1. Estetik ameliyatı olanlar da ameliyattan 1 ay kadar sonra bu hareketleri yapabilir mi? Yapınca ekstra bir faydası olur mu? Teşekkür ederim…

  1. Ameliyat olmuş kişilerde etkili olur mu açıkcası bir fikrim yok, doktorunuza danışabilirsiniz.

Bir cevap yazın