Anne sütü içmenin erişkinlere bereketi var mı?

Dünya popülasyonunun büyük bir çoğunluğu fazla çalışıyor, fazla stresli ve az kazanıyor. Bu surattan daha fazla enerji depolamak için enerji meşrubatlarından kahveye her şeyi sınıyorlar. Kimileri ise bunun için oldukça yaratıcı usullere başvuruyor.

İspanya’da yaşayan Sabina adlı bayan her gün bir fincan kahve içmenin hiçbir işe yaramadığına karar verdi. İlginç bir biçimde, enerjisini çoğaldırmak için günde bir bardak annesütü içmeye başladı. Bunun için yakın bir dostundan sütünü istedi.

Yakın zamanda insanlar, anne sütünün cilde iyi geldiğini, bağışıklığı kuvvetlendirdiğini ve yetişkinlerin de içebileceğini ortaya atmıştı. Beden geliştirmeciler adale gelişimlerine dayanakçı olduğunu; kemoterapi gören hastalar ise rehabilitasyonun yan tesirlerinden anne sütüyle kurtulduklarını iddia ediyorlar.

Sabina, Vice.com’da yayınlanan yazısında anne sütünün şekerli bir tadı olduğunu ancak pek de iştah açıcı olmadığını ancak içtikten sonra dinamik, duru ve arınılmış sezdiğini söyledi.

Buna rağmen emzirme danışmanı Alba Padro, bu tesirlerin psikolojik olduğunu, anne sütünün yalnızca bebekler için bereketli olduğunu bildirdi. Öte yandan kemoterapi hastalarına gerçekten iyi gelebileceğini kabul etti.

İşte Kendi Sütünü İçen Bayanın Videosu

 

Bir cevap yazın