Taşıtın Arka Sırçasındaki Anekdot Her Şeyi Değiştirdi

Harika bir anne ve eş olmak basit değil. Birde evde birden fazla çocuğunuz varsa yaşamınızı onlara adarsınız. Hailey adındaki anne de onlardan. Her güne büyük bir istekle başlayıp önüne çıkan manileri birer birer aşıyor. Bir gün Hailey işe giderken önüne çok yavaş giden bir vasıta çıktı.

Sinirlense de kendisini frenlemeyi muvaffak oldu. Hailey’nin kaybedecek müddeti yoktu. Kırmızı ışıkta dururken öndeki taşıtın arka sırçasında asılı olan kağıdı okudu. Kağıtta yazanları okuduktan sonra etkilendi ve her şeyi Thoughts, Dots and Tots adındaki bloğunda paylaştı. Hailey, okuduğunun yaşama bakış açısını değiştirdiğini söylüyor.

İşte bloğundaki yazısından bir kesit:

İşe giderken önüme çok yavaş süratte giden bir vasıta çıktı.

Taşıtın arka sırçasına asılı kağıtta, ‘Yeni sürücüyüm. Verdiğim rahatsızlıktan dolayı özür dilerim’ yazıyordu. Bunu bildikten sonra yavaş süratte gitmesini hiç kafama takmadım. Yeni başlayan birine göre reelinde iyiydi. Sonra kendi kendime sordum. ‘Kağıdı okumasam yeniden böyle mi davranırdım?’. Muhtemelen hayır. İnsanların neler yaşadığını öğrenmiyoruz. Kendi yaşamımızla o kadar meşgulüz ki dünyanın kendi çevremizde döndüğünü düşünüyoruz. İnsanların tişörtlerinin üstünde ‘Boşanıyorum’, ‘Çocuğum kayboldu’, ‘Bunalımdayım’, ‘Kanser hastasıyım’ gibi yazılar görmüyoruz.

İnsanların neler yaşadığı öğrensek onlara çok daha iyi davranırdık. Onlara iyi davranmamız için kağıttan bir şeyler okumamıza gerek yok. Her biçimde iyi davranmalıyız. Herkese daha kibar davranıp sabır gösterelim. El yazısını Hailey’nin bunları düşünmesini sağlamış. O gün daha da hiddetlenip önündeki sürücüye kötü bir gün yaşatabilirdi. Ancak o dayanmayı seçti. Hepimiz Hailey gibi düşünmeye çalışmalıyız.

Otobüs geç kaldığında, birileri buluşmaya geç geldiğinde veya size kaba dahi davrandığında asaplarımızı hakimiyet edebilmeliyiz. Kızmak hiçbir şey çözüm değil. İnsanlara iyi davranırsanız çevrede pozitif enerji hissedeceksiniz. Hailey’nin söylediklerini dikkate alın. Hailey’nin söylediği ehemmiyetli şeyleri iyice düşünün ve dostlarınızla paylaşın. Paylaşınki bu cins şuura sahip insan rakamı arkasısın.

Bir cevap yazın