Aralıklı oruç perhizine dair her şey

Aralıklı oruç perhizi nedir ve nasıl yapılır? Aralıklı oruç perhizinin verimleri nelerdir, diye merak ediyorsanız tüm yanıtları azıcıktan öğreneceksiniz.

Aralıklı oruç perhizi başka bir deyişle öbür ismiyle ‘’Intermittent fasting’’ şuan dünyada en çok aranılan ve uygulanan perhizler arasında yer alıyor. İnsanların bu perhiz programını seçim etmelerinin en ehemmiyetli sebebi, sıhhatli bir biçimde kilo vermek, sıhhatlilerini düzenlemek ve yaşamlarını güçleştirmeden perhiz yapmak istedikleri için seçim ediyorlar.

Peki, nedir bu aralıklı oruç perhizi nedir ve nasıl yapılır?

Aralıklı oruç perhizi beslenmeyi muhakkak saatlere ufalayarak sıhhatli bir biçimde kilo vermek anlamına geliyor. Misallerle söyleyecek olursak, diyelim ki sabah 8 de uyandınız. Saat 11e kadar akışkan besinlerle besleniyorsunuz. Kalan günlük öğünlerinizi ise saat 11 ve akşam 7 arası reelleştiriyorsunuz. Daha sonra saat gece yarısı 00.00 da tekerrür akışkan perhizine devam ediyor, kalan 8 saatte ise uyku evresine geçmiş oluyorsunuz.

Aralıklı oruç perhizi uygulaması oldukça sıhhatli ve basit bir perhizdir. Aynı zamanda bu perhizin sıhhatinize büyük miktarda verimleri vardır. Aralıklı oruç perhizinin sıhhatimize kattıkları nelerdir diye merak ediyorsanız işte yanıtları…

Aralıklı oruç perhizinin sıhhatinize olan bereketleri ve bedeninize tesirleri…

Kan şekerini dengeliyor

Yapılan araştırmalar ve elde edilen bilgiler neticesinde 8 hafta kada5r uygulanan aralıklı oruç perhizi kan şekerinin dengelenmesini sağlıyor. Neticesinde de tatlı krizleri de yaşamamış oluyorsunuz. Aralıklı oruç perhizi, kan şekerinin dengelenmesini sağlamanın yanında diyabet tehlikesini de en aza indiriyor.

Yağ yakımını hızlandırıyor

Glikojen ambarlarının boşalması neticesinde beden artık enerji olarak yağları yakmaya başlıyor. Başka Bir Deyişle öğün tüketimi gün içindeki 8 saatlik zaman diliminde yapılıyor, bunun dışındaki zamanlarda da beden biriktirmiş olduğu glikozu kullanıp sonrasında fazla yağı yakmaya başlıyor.

Sıhhatli bir biçimde kilo verdiriyor

Muhakkak saatlerde akışkan alımı ve düşük kalorili bir biçimde beslenmek kilo vermeyi daha basit hale getiriyor. Başka perhiz yaklaşımında olduğu gibi aralıklı oruç perhizi uyku saatlerini kumpasa sokarak kilo kaybını büyük miktarda destekliyor

Bir cevap yazın