Ardıç Yağının Faydaları, Ardıç Yağı Kremi ve Kullanımı

Ardıç yağı ülkemizde pek bilinmez nebatsal bir yağ çeşidi olup, alternatif tıp alanında geniş ve tesirli bir kullanıma sahiptir.

Ardıç Yağı Neye İyi Hasılat, Faydaları Nelerdir?

Ardıç yağı kandaki zehirli maddelerin dışarı atılmasını sağlayarak kanın temizlenmesine sponsor olmaktadır. Ayrıca kansızlığa iyi gelmesinin yanı sıra kan yoluyla bulaşma ihtimali olan hastalıklara mani olmaktadır.
Vücudun zehirli maddelerden arındırılmasına, iltihapların yok edilip atılmasına ve böylece tıkanıklıkların açılmasına sponsor olmaktadır.

ardıç yaprağı

Mide sancısı durumlarında, sancıyı dindirici tesir göstermektedir.
İştah açar ve idrar söktürücü tesir gösterir.

Boğaz iltihabı sorununun giderilmesinde oldukça etkilidir.
Saç dökülmesi sorununa karşı tesirli çözüm sunmaktadır.

Deri hastalıklarının rehabilitasyonu ve özellikle bayanları rahatsız eden selülitlerden kurtarıcı bir yardımcıdır.
Ardıç yağının romatizma ve kramp durumlarında iyileştirici tesiri bulunmaktadır.

Ardıç Yağının Kullanım Şekilleri

Ardıç yağı 3 şekilde kullanılabilmektedir.

1 Ardıç Yağını Dahilen Kullanmak İçin; 1 tane kesme şekerin üzerine 5 damla ardıç yağı damlatın ve dilinizin üzerine koyarak yavaş yavaş emin. Eğer şeker yerine su ile tüketmek isterseniz; aynı miktardaki ardıç yağını, az miktar suya damlatarak tüketmenizi öneririz. Bu tüketim şekillerini günde 3 defaya kadar tekrar edebilirsiniz.

2 Burun Yoluyla Ardıç Yağı Kullanımı; 2 burun deliğinde kullanmak için 2 parça pamuk kopartın ve her iki pamuğa da 4 -5 damla ardıç yağı damlatın. Bu şekilde burun deliklerinize yerleştirin. Bu halde yaklaşık olarak 15 dakika zamanla burnunuzdan soluk almaya çalışın. Siz soluk alırken hava süzülerek içinize geçecektir. Bu uygulama şeklini günde 1 ya da 2 kere tekrar edebilirsiniz.

3 Ardıç Yağını Haricen Kullanmak İçin; Haricen kullanım genellikle, ağrıyan kısımlarda uygulanan bir usuldür. Bu şekilde kullanmak için; ağrıyan kısma, 1/10 oranında zeytinyağı ilave ederek hazırladığınız karışımı masaj yaparak sürün.

Ardıç Yağı Kremi Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Ardıç yağı kremi, ardıç tohumundan elde edilmektedir. Ardıç tohumunun, distilasyon usulü ile yağı çıkarılmaktadır. Bu yağın içerisine muhtelif nebatsal ekstratlar ilave edilerek zenginleştirilmektedir. Böylece sancı kesici tesiri ve rahatlatıcılığı maksimum seviyeye ulaştırılmaktadır.

Kullanımı:Ardıç yağı kremini; vücudunuzun ağrıyan kısmına, eklemlerinize, kaslarınıza direkt olarak uygulayarak masajla yedirmenizi teklif ederiz.

Tesirli sonuç almak için günde 2 kere uygulamanızı teklif ederiz. İsterseniz uygulama yaptığınız kısmı streç ile sararak tesirini çoğaldırabilirsiniz.

Bir cevap yazın