Ardıç yağının verimleri

Ardıç yağı ulus arasında çok fazla öğrenilmemesine karşın sıhhat açısından oldukça verimli bir yağ cinsidir. Ardıç yağı, cilt hastalıklarından, kanda bulunan zehirli maddelerin atılmasına kadar bir hayli rahatsızlığa iyi geliyor. Ardıç yağının verimleri hakkında bilgi sahibi değilseniz ve ardıç yağını nasıl kullanmanız gerektiğini öğrenmiyorsanız sizin için hazırladığımız bilgilere göz atabilirsiniz. İşte ardıç yağına ait her şey

Ardıç yağı yağ olarak tanınmasa da meyvesi çoğu şahıs tarafından öğrenilmektedir. Ardıç meyvesinin sıhhatimize sağladığı faydalar kadar, ardıç yağının da sıhhatimize verimleri bulunmaktadır.
Ardıç bitkisi Türkiye’de çok fazla bulunmamasına karşın pek çok bölgede tanınmaya başladığından beri az da olsa yetiştirilmektedir.

Ardıç yağı, genellikle ardıç nebatının otundan yetiştirilmektedir. Ardıç otunun bir ekip harekâtlardan geçmesi neticeyi ardıç yağı elde edilir. Sıhhatimiz için rakamsız bereketi bulunan bu yağ özellikle seçenek tıp usulleriyle muhtelif emeller yönünde kullanılmaktadır.

Ardıç yağının verimleri…

Sinüzite bağlı baş Sızıları 

Ardıç yağının sızı kesici tesiri olduğu öğrenilmektedir. Sinüzite bağlı olarak büyüyen baş sızılarına ardıç yağının şifa olduğu öğrenilmektedir.

Nasıl kullanılır?
Sızı büyüyen bölgeye ardıç yağından bir ölçü sürerek sızının şiddetinin eksilmesini sağlayabilirsiniz.

İdrar yolu cerahatleri 

Ardıç yağının kumpaslı olarak kullanılmasının idrar yollarındaki iltihaplanmalara iyi geldiği öğrenilmektedir.
Nasıl kullanılır?
Ardıç yağından bir tatlı kaşığı harcamanın mesane ve idrar yollarındaki iltihaplanmalara iyi geldiği söylenmektedir.

Bronşit rehabilitasyonunda 
Bronşit hastalığı olan insanlarda da yeniden ağız yoluyla ya da burun yoluyla ardıç yağı kullanılmalıdır.

Selülit tedavisi
Ardıç yağının duştan sonra selülitli bölgeye uygulanmasının selülitleri yok edici tesiri olduğu söylenmektedir.

Kramp ve romatizmalara iyi gelir
Ardıç yağı ayakta magnezyum yetersizliğinden alana gelen kramplara iyi geldiği öğrenilmektedir. Ardıç yağını kramp oluşan bölgeye masaj yaparak uygulayabilirsiniz.

Kanı arınma tesiri
Vücuttaki kanın arınılması, ağır metallerinde aynı zamanda arınılarak kalbe pak bir biçimde kanın pompalanması demektir.  Ardıç yağını kullanarak kanın arınılmasını sağlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın