Arı Sokmasına Ne İyi Kazanç

Amonyak: Arı sokmuş birey amonyağı ister o bölgeye sürebilir isterse de suya takribî 15 damla kadar ilave edilerek içilebilir. Arının ilk soktuğu andan sonra kullanılan amonyak maddesi ardından kabarıklık için de krem kullanılabilir. Kremler steroid ve antihistamik özellikli olmalıdır.

Buz: Rehabilitasyon bazında yapılabilecek değişik usullerden biri arının soktuğu bölgeyi soğutmaktır. Soğuk suyla arı sokulan bölgeyi yıkamak veya bölgeye buz yakalamak, sızı ve acı hissiyatını eksiltecektir.

Yoğurt: Bunun dışında yoğurt sürmek de acı hissiyatını eksiltecektir. Su ve karbonat ile hazırlanacak olan macunu arının soktuğu bölgeye sürerseniz, yeniden aynı biçimde yan tesirleri en az biçimde yaşamanız sağlanacaktır.

Lavanta: Arı sokması için uygulanabilecek nebatsal usuller arasında birkaç teklif sayılabilir. Lavanta nebatının yağı arı sokmasında son derece tesirli bir usul olmaktadır.

Maydonoz: Bunun dışında maydanoz da hırpalanarak arının soktuğu bölgeye uygulanırsa gerçekten kısa vakitte şişliği acıyı ve sızıyı en aza indirmeyi sağlayacaktır.

Sarımsak: Yeniden aynı biçimde arı sokmasının ardından oluşacak şişliği önleyen sarımsak ezilerek bölgeye sürülebilmektedir.

Bal: Bal da arı sokmasında 10 dakika süresince masaj yapılarak o bölgedeki şişliğin yaradılışını ortadan kaldırabilmektedir.

Bir cevap yazın