Arı sütünün meçhul verimleri

Şifa kaynağı olarak öğrenilen ve gramla satılan arı sütünün sıhhate oldukça yararlı olduğu ortaya çıktı. Arı yetiştiricileri birliği başkanı, Mehmet Ali Turgut, arı sütünün inanılma bereketlerinden bahsetti.işte arı sütünün verimleri…

Arı Yetiştiricileri Birliği Başkanı Mehmet Ali Turgut, dünyanın en pahalı sütü olan arı sütüne büyük alaka gösterildiğini ileri sürdü. Aynı zamanda arı sütünün kilosunun 1300 ile 1500 lira olduğunu ve gramla satıldığını söyledi.

Turgut, şifa bulmak için arı sütü seçim edenlere de kesinlikle hekime danışarak kullanmalarını önerdi.

Arı sütünün ehemmiyetli olduğunu ve yapımı mevzusunda çok dikkatli olunması gerektiğini dile getiren Turgut, şöyle devam etti:

Hücrelerin tekerrür yenilenmesini sağlıyor

Bağışıklık sistemini kumpaslar, kök hücreleri uyarır. Beden performansını ve dayanıklılığını artırır. İhtiyarlamaya karşı tesir gösterir. Ayrıca arı sütünün en ehemmiyetli özelliklerinden birisi de hücre yenilemesini sağlamasıdır.

Kanser rehabilitasyonlarında kullanılıyor

Aynı zamanda hücre yenilenmesini sağlayan arı sütü, kanser rehabilitasyonlarında tesirli bir natürel usul olarak seçim ediliyor.

Ancak dikkatli ve hekim hakimiyetinde kullanılması gereken bu mahsulün fazla ölçüde alındığında ciddi hastalıklarla sebebiyet verebiliyor. Bu sebeple emin bir uzmana danışılması nasihat ediliyor.

Bir cevap yazın