Yüzyıllardır yara ve irinlerin rehabilitasyonunda kullanılıyor Tabiattaki Tek Omega 7 Kaynağı

Çağdaş tıbbın önde gelen adlarından Prof. Dr. Mehmet Öz’şöhret nasihat ettiği mucize bir yiyecek o. Hücre dokusu ve yara iyileşmesine fayda sağlayan ve tene doğrudan uygulanabilen bir çok nadide bir bulunan bir şifa o.

Tabiattaki tek Omega 7 kaynağı kendisi. ismi de yabacı iğde. Yararı, şifası bol. Başta Uzakdoğu ülkeleri olmak üzere, yüzyıllardır egzama, güneş yanığı ve değişik yanık cinsleri, dermatit, yara ve irinlerin nebatsal olarak rehabilitasyon edilmesinde, çok verimli olduğu biliniyor.

O kadar özel bir yiyecek ki Rus kozmonotların uzayda yolculuklarında güneş ışınımın kötü tesirlerinden korunmak için, Omega 7’nin natürel kaynağı olan yabani iğde meyvelerini yediklerini ve yabani iğde yağlarını kremlerinde kullandıkları bildiriliyor. Hücre çeperinin fiziksel ve duygusal stresten muhafazasında ehemmiyetli tesirleri var zira bu besinin.

Omega 7 kaynağı

Yabani iğde ekstresi içildiğinde bağırsaktaki mukoza duvarı kalınlaşmasını maniler. Bağırsak duvarını kuvvetlendirerek sıvılık sağlayan bir mukoza salgılanmasına yol açarak kabızlığı önler.

Kalp ve şeker rahatsızlıklarını da önleyen yabani iğde yağı bedene giren hasarlı yağların depolanması maniler.

Vajina kuruluğunu önlüyor

Göz kuruluğu, öksürük, saç ve tırnak dökülmesi gibi muhtelif hastalıkları da rehabilitasyon eden yabani iğde yara ve cerahat rehabilitasyonlarında da kullanılıyor. Ayrıca bedende su yakalama kapasitesini de arttırır.

Cildi ıslat

Yabani iğde içinde bulundurduğu omega 7 asidi ile oldukça verimli ve bereketli bir gıdadır. Omega 7 ekstresini içerek veya cildinize sürerek şahane neticeler elde edebilirsiniz. Cilt buruşukluklarını gidererek cildinizi parlatıp ıslat.

​Tabiattaki tek omega 7 asidi kaynağı olan yabani iğde ciltteki kolajen sarihini kapatarak cildin zamanla kırışıp çökmesini maniler.

Sindirim sistemine destekçi

Antioksidan özelliği ile bağırsak duvarınızı kuvvetlendirip sindirim sisteminize hafifletir. Kilo kontrolüne de destekçi olan yabani iğde yağların depolanmasını önleyerek zayıflamanıza destekçi olur.

Bu ehemmiyetli bilgi ve usullerden daha fazla şahsın yararlanması için, sevip, paylaşmayı unutmayın lütfen…

Bir cevap yazın