Asla Klozet Kapağının Üzerine Tuvalet Kağıdı Koymayın

Umumi tuvaletler çok lekeli olabilir.İhtiyaçlarını karşılamak için daha evvel o klozet kapağına oturan tüm insanlardan bahsetmiyoruz dahi… Çözüm Kolay değil mi?: Klozet kapağını kapatırsın üstüne bi hoş tuvalet kağıdı katmanı dizilir ve böylece bedeniniz ve tüm bu kötü bakteriler arasında bir mani oluşturulur.. “Yanlış!” Enfeksiyon uzmanlarına göre, klozet kapağını bir kağıt katmanı ile örtmek işe haylaz olması bir yana reelinde bakterilerle temas etme tehlikenizi artırabiliyor.

Hakikat şu ki, asla tuvalet klozetine tuvalet kağıdı koymamanız gerekir. Bir Hayli insan umumi tuvaletlerin bakteri ve bağırsak hastalıklarıyla iç içe olduğuna inanmasına karşın, çağdaş tuvaletler bunun önlenmesi için planlanmıştır.

Gastrointestinal veya cinsel yolla bulaşan enfeksiyonların bir zamanlar klozet-ten teması yoluyla dağıldığı düşünülüyordu, ancak bilim bunun yanlış olduğunu ıspatladı. Reelde, kalçamızda bulunan cilt yüzeyi, bilim adamlarına göre bakterilere karşı tesirli bir koruma sağlıyor.

Huffington Post’a verdiği beyanatta, Vanderbilt Üniversitesi Tıp Merkezi’nden profesör ve bulaşıcı hastalıklar uzmanı William Schaffner, “Tuvalet klozetleri bulaşıcı mikropların bulaşmasında bir taşıt değildir dedi.

Tuvalet kağıdını klozet kapağına yerleştirirken bir daha düşünün. Tuvalet oturaklarının aksine, kağıt her türlü bakteri için ideal bir taşıyıcıdır. Başka Bir Deyişle, pak bir tuvalet kağıdını bir köşeye vazgeçip daha sonra onu alıp kullandığınızda daha fazla bakteriye maruz kalırsınız.

Aynı şey tuvaletin yıkanması için de geçerlidir. Kapı Kulpları, “işlerini” yeni tamamlamış insanlar tarafından kullanılır ve onu bakteriler için faize alanı yapar. Ek olarak, insanlar tuvaleti devirirken kapağı kapatmayı unutur, bu da banyoya bakteri bulaştırabilir.

Çalışmalar ayrıca elektrikli el kurutma aygıtlarının bakterileri kağıt havlulardan çok daha fazla yaydığını göstermiştir. El kurutma cihazları mikropları 1,8 m’ye kadar yayar.

Peki banyoda hasta olma tehlikesini en aza indirmek için ne yapabilirsiniz? Ellerinizi muntazam seri etmeden iyice sabunla ovuşturarak yıkayın ve ellerinizi suyla duruladığınızda ovuşturmadan yalnızca suyun altında tutun. Analistlere göre bu, mide hastalıkları tehlikesini takribî yüzde 50 eksiltebiliyor.

Bu ipucunu dostlarınla ​​paylaşarak Daha fazla insanın hasta olmasını önleyebilirsin!

Bir cevap yazın