Hakikatinde Eliniz Bu Surattan Anlaşıyormuş

El tembellikleri rastgele bir nedenden kan akışının kesilmesinden kaynaklanır. Bu neden kazara üzerine oturmanızdan kaynaklanabileceği gibi, aynı zamanda bir hayli ciddi sıhhat meselesinden de kaynaklanıyor olabilir.

Sizin için hazırladığımız bu içeriği dikkatlice araştırın ve vereceğimiz değişik bulgular da el anlaşmasının yanına mevcutsa ilk fırsatta hekiminizle görüşün.

Felç

Yüzünüzün bir tarafı tüm duygularınızı gösterirken değişik tarafı ifadesiz mi kalıyor? Veya kollarınızı kaldırmak istiyorsunuz fakat kollarınız sizi dinlemiyor mu?

Şayet vaziyetin daha da ilerleyip yaşamınızı güçleştirmesini istemiyorsanız ilk fırsatta bir hekime görünmenizi nasihat ediyoruz.

Kene Hastalığı

Bu hastalık size keneler aracıyla geçer. İlk bulgular genellikle kaşıntı ve ateştir. Ayrıca kene ısırıkları rehabilitasyon edilmezse ellerde üşengeçliğe ve bedende ödem yaradılışına yol açar. Hala rehabilitasyon edilmezse neticeleri hiç istenmeyen cinsten olabilir.

Raynaud Hastalığı

Soğuk bir bölgede yaşıyorsanız, parmaklarınızın soğuktan anlaşması ne demek öğrenirsiniz. Ancak parmaklarınız renk kaybediyor ve bu kayıp ısınmayla geri gelmeyen cinsten ise Raynaud Hastalığına tutulmuş olabilirsiniz.

Soğuk havalar ve stres birleşince bu hastalığa davetiye çıkartıyor. El ve ayak parmaklarında alana gelen renk kaybı ve tembellik şayet rehabilitasyon edilmezse ciddi neticeler doğurabilir.

Diyabetik Nöropati

Şayet diyabet hastasıysanız, kanda gezen fazla şeker bedeninize hasar verir ve bahsettiğimiz tembelliklere neden olabilir. Ayrıca açılan yaralarınızın ivedi iyileşmemesi de bulgulardan biridir.

Fibromiyalji

Tüm bedeninizde sızılar varsa ve bitkinliğiniz hiç geçmiyorsa, ayrıca ellerinizde ve kollarınızda anlaşma, karıncalanma alana geliyorsa kesinlikle hekiminizle görüşüp bu şikayetlerinizden bahsetmelisiniz. Ne yazık ki bu hastalığın henüz bir takati yok ancak bulgular hakimiyet altına alınarak istikrarlı bir yaşam yaşayabiliyorsunuz.

Disk Eskimesi veya Kayması

Araştırmalara göre, 20li yaşlarından itibaren insanlar disk kayması ve eskimesi bulgularını yaşamaya başlıyor ancak vaziyetin gerçekten yaşamlarını güçleştirmesi ve bir uzmana görünmeleri seneler sürüyor. Omurganızdaki disklerin eskimesi ve kayması neticeyi alana gelen rahatsızlıklar genellikle, sırt sızısı, tembellik, batma gibi bulgular kapsıyor. En bariz fark ise, yaşanan rahatsızlığın sırt bölgesinden ellere doğru yayılması.

Sizin elleriniz neden anlaşıyor? En son ne zaman bir hekime göründünüz? Yorumlarda bizimle paylaşın!

“Hakikatinde Eliniz Bu Surattan Anlaşıyormuş” üzerine 2 yorum.

Bir cevap yazın