Aspirinin Donakaltıcı 10 Kullanım Alanı

Aspirin’in sızı ve ateşten başka bir şey için kullanılabilir olup olmadığını merak ettiniz mi hiç? Sıradan olduğunu düşündüğümüz bazı ilaçlar çoğu insanın öğrenmediği donakaltıcı kullanım alanlarına sahiptir. Dr. Sağlık olarak, aspirinin sizin için yapabileceği 10 muhteşem şeyi sıraladık.

10. Haşere ısırıklarına karşı etkilidir

Aspirin sivrisinek ısırmalarının neden olduğu kaşıntıyı rahatlatmaya takviyeci olabilir. Kaplamasız bir aspirini bir çorba kaşığı suya daldırın ve birkaç dakika süresince etkilenen bölgeye uygulayın.

9. Cilt kirlerini eksiltir.

Aspirin, kremlerin ve cilt arınıcılarının yapımında kullanılan yağda çözünen bir bileşen kapsar. 7 kaplanmamış aspirin hapını 3 çorba kaşığı yoğurt ve 1 çorba kaşığı bal ile karıştırın. Pak suratınıza uygulayın ve maskeyi 15 dakika bekletin. Bu surat bakımı cildinizi parlak ve pürüzsüz vazgeçecektir. Hafif bir kabuk tesiri sağlar, yara izlerini ve kirleri eksiltir ve gözeneklerinizin tıkanmasını önler.

8. Ölü hücreleri canlandırır

Aspirin, ölü hücreleri suratından çıkarmak için müthiş bir eksfoliyanttır. Buna ek olarak, fazla yağlılığın giderilmesine ve genişlemiş gözeneklerin ebadını eksiltmeye takviyeci olur. Yalnızca su ile karıştırın ve birkaç dakika bekletin. Alıngan ciltleriniz varsa, cildi tahriş etmemek için dikkatle uygulayın.

7. Ayaklarda Nasırları ortadan kaldırır.

Aspirin ayrıca tabanları yumuşatır ve ölü cildi basitçe basitçe çıkarır. 7 aspirini dağılıp, yarım çorba kaşığı limon suyu ilave ederek yapıştırın. Karışımı ayağının tabanlarına uygulayın ve sıcak bir bezle örtün. 10 dakika bekletin ve pomza ile sert alanları pul pul dökün.

6.Hasar görmüş saçları onarır

Saçlarınız da aspirin kullanımından fayda sağlayacaktır. Sağlıklı ve parlak saçlar için, bir fincan ılık suda bir aspirin şeridi çözülür ve pak saçlara uygulanır. Takribî 15 dakika bekletin ve sonra durulayın.

5. Terleme kirlerini elbiselerinizden giderir.

Aspirin ayrıca elbiselerinizin pak olmasını da sağlar. Ter kirlerinin üstüne ılık suda çözülmüş bir aspirin hapı uygulayın ve bir gece bekletin. Daha sonra giysilerinizi her zamanki gibi yıkayın ve neticeden neşe alın.

4. Küvetteki sabun köpüğünü giderir.

Sabun köpüğünün küvetinizin estetiğini mahvetmesini istemiyorsanız, 5 aspirin hapı öğütün ve banyo arınma akışkanına ilave edin. Tam alana serpiştirin, yarım saat vazgeçin ve sonra tüm lekeleri bir bezle basitçe çıkarın.

3. Çiçeklerin ömrünü uzatır.

Çiçeklerin vazolarında daha uzun vakit direnecek biçimde olmasını istiyorsanız suya ezilmiş bir aspirin tableti ilave edin. Bu operasyon, güller için son derece daha uzun ve daha iyi şartlar sağlayan özellikleri kapsar.

2. Kepekleri yok etmeye yardımcıdır

Kepek ‘kar taneleri’ saç tenimizin kaşınmasına neden olmakla kalmaz hem de oldukça çirkin görünür. Kepekten kurtulmak için,  2 aspirin hapı sıradan ölçüde şampuanla saçınızı yıkayın.

1. Sivilceleri eksiltmeye takviyeci olur.

Aspirin, anti-enflamatuar özelliklerinden dolayı sivilceleri eksiltmeye takviyeci olur. 2-3 aspirin hapını ezin ve limon suyu ile karıştırın. Karışımı sivilceye uygulayın ve deviremeden evvel birkaç dakika bekletin. Bu karışımı güneşe maruz kalmadan evvel kullanmaktan kaçının.

Bu ipuçlarını sınamadan evvel hekiminize veya dermatologunuza danışmanızı öneririz.

Beğendiyseniz paylaşmayı unutmayalım.

“Aspirinin Donakaltıcı 10 Kullanım Alanı” için bir yorum

Bir cevap yazın