Ayak Kokusuna En Tesirli Çözüm

Ayak kokusuna çözüm önerileri

Ayak kokusu sosyal yaşamı etkileyen meselelerden biri. Peki ayak kokusu nasıl giderilir? İşte yalnızca birkaç alışkanlığı değiştirerek yapılabilecek ayak kokusuna çözüm önerileri

Terliksiz gezin

Evin içerisinde çorapla gezdiğiniz zaman, çorap tam bakterileri üzerinde toplar ve bastığınız her yere yayar. Bu surattan çorap ve terlik giymeden gezerseniz ayaklarınızın kokmasını engelleyecektir.

Çoraplarınızı tersten yıkayın

Çoraplarınızı tersten yıkadığınızda, sinmiş koku hem daha basit çıkar hem de ayaklarınıza bakteri bulaşma tehlikesini azaltır.

Ayaklarınıza deodorant sıkın

Deodorantlar, terlemeyi yasaklayan kimyeviler kapsarlar. Bu surattan ayaklarınıza deodorant sıkmak, ayaklarınızın terleyerek kokmasını engelleyecektir.

Ayaklarınızı havluyla kurutun

Duş aldıktan hemen sonra ayaklarınızı havluyla kurutmalısınız. Böyleylikle ayaklarınızda mantar yaradılışı yasaklanacak ve koku tehlikeyi de azalacak.

Elma sirkesi

Elma sirkesinin besbelli dokusu, ayaklarınızda oluşan kokuyu hemen alacaktır. Bunun için lüzumunuz olan şey ise bir kova suya bir kapak elma sirkesi eklemek.

Ayağınızdaki bakterileri yok edin

Birçok bakteri cinsi, ayakta makûs kokuya neden olur. Bu surattan kesinlikle ayaklarınızı pak tutmalısınız.

Ayakkabılarınızı kesinlikle kuru vazgeçin

Üryan ayaklarla pabuç giymek, ayaklarınızı terleteceği için hem kunduranıza nem verir hem de daha çok kokmasına neden olur. Bu surattan kunduralarınızın kuru olmasına itina göstermelisiniz.

Çay ile masaj yapın

Duştan çıktıktan sonra ayaklarınıza nebat çayı ile masaj yapmanız hem kokuyu alacak hem de günün bitkinliğini atmanıza neden olacaktır.

Bir cevap yazın