Ayakları Elma Sirkesine Batırmanın Bereketi

Her gün ayaklarınızı bir elma sirkesi ve suyuna daldırma fikri çok acayip geliyor.

Ama bu rehabilitasyonu ve cilt için neler yapabileceğini dinlediğinizde her gün uygulayacaksınız. Bu kadar eforlu ve iyileştirici özellikleri olduğunu gerçekten bilmiyorduk.

Elma sirkesi – Şunun için faydalıdır

Elma sirkesinin bir hayli kullanımı vardır ve yalnızca yemekler ve salatalarla hudutlu değildir.

Hastalıkları gideren, hastalıkla savaşan ve bedenin sıhhatini iyileştiren mucize bir akışkan olarak görülür. Ayrıca cildinizle savaşan sivilceler, yaşlılık kirleri ve hatta buruşukluklar için iyi olduğu biliniyor.

Elma sirkesi 30’dan fazla esas gıda maddesi, yüksek seviyede A ve B vitamini, esansiyel yağ asitleri ve mineraller içerir.

Ama ayaklarınız için şahaneler yaratabileceği de bir gerçek.

Ayaklar için elma sirkesi

Elma sirkesi bakteri ile savaşır, böylece kötü kokuları giderebilir, mantar enfeksiyonlarını rehabilitasyon edebilir ve cildi yumuşatabilir.

Elma sirkesinde bulunan asit içeriği nasırlı sert cildi yumuşatabilir, böylece bu kolay uygulama ile nasırları rehabilitasyon etmek için mucize bir ilaç oluşturabilirsiniz.

Dört kadeh su ve bir kadeh elma sirkesini beraber karıştırın ve takribî 20 dakika süresince ayaklarınızı daldırın. Suya daldırdıktan sonra, nasırın yumuşadığını görebilirsiniz.

Bu usulü haftada bir defa sınarsanız, farkı hemen kavrayacaksınız!

Bonus ipucu

Ayrıca ayaklarınızı ılık bir su banyosuna, bir kadeh elma sirkesi ve birkaç damla lavanta yağı damlatıp daldırırsanız hoş kokan ayaklara sahip olursunuz.

Eğer zamanınız yoksa ve uğraşmak istemiyorsanız, bir peçetenin üzerine elma sirkesi dökün ve bir gece buzdolabına koyun. Ardından, gerektiğinde ayaklarınızı peçetelerle ovalayın.

Eminim buradaki pek çok şahıs bu elma sirkesi uygulamasını takdir edecektir.

Facebook’ta dostlarınızla paylaşmaktan çekinmeyin, Bunun için size teşekkür edecekler!

Bir cevap yazın