Ayva Çekirdeği İle Cilt Kirlerini ve Çatlaklardan Kurtulun

Yalnızca 2 malzeme ve azıcık da sabırla hazırlanan, kirlerden, sivilcelerden ve çatlaklardan yapıt vazgeçmeyen tamamen natürel ve çok da tesirli bir karışım o. Üstelik şimdi bütün de zamanı. Alıp, biran evvel ayvanın şifalarından yararlanın bence.

Mevsimi ne yazık ki çok çok uzun değil. Ekimin ortalarında, kasımın ortalarında ya da kasım sonuna kadar tezgahlarda ayva. O surattan azıcıktan sizlere bahsedeceğimiz bir çok yararını muhtemelen öğrenmediğiniz ayva ve ayva çekirdeklerini tanımak ve kullanmakta ivedi etmelisiniz.

Ayva çekirdekleri en yakın zaman içerisinde cildinizdeki kirleri alıp götürecektir. Ciltdeki kirlerden ayriyeten bacaklarınızda,karnınızda,bedeninizde ya da rastgele bir yerinizde oluşmuş olan çatlakların dikkat çekici görünümü hafifleyecektir.

Neden ayva çekirdeği?

Ayva ve çekirdeki bedenimizdeki zehirli maddeleri yok etmede ehemmiyetli rol oynar.

Ayva çekirdeğinin bir öteki özelliği ise kötü kolestrolü düşürmesidir. Bu surattan ayva ve çekirdeğini daha yakından tanımakta fayda var.

Ayva çekirdeğinin içerisinde potasyum ve kalsiyum gibi minareller bolca bulunmaktadır.

Ayva çekirdeğinin ufak görünümüne aldanmayın. Zira bu ayva çekirdeğinin içinde yalnızca minarel yok,aynı zamanda A,B,C vitaminlerindende bolca zengindir. Bu vitaminlerin cildimize de çok yararı olacaktır.

Cildimizi arınmada ehemmiyetli bir rol oynar. Ayva çekirdeğini kumpaslı harcadığımızda bedenimizdeki siyah noktaları ortadan kaldırır ve oluşmasını manilerken sivilcelerden kalan izleri de yok etmiş olur.

Ayva bir öteki özelliğinden bahsedecek olursak sivilerin oluşmasını maniler ve ileri yaşta karşımıza çıkacak cilt buruşukluklarının oluşmasını geciktirir.

Özellikle ayva çekirdeğinin en esas özelliği cildi sıkılaştırmasıdır. Ayva çekirdeği jeli, doğum ya da değişik sebeplerle oluşan çatlakların da görünümünü düzenler,yeni çatlaklara karşı bedenimizi korur.

Kısaca özetlenecek olursa ayva çekirdeği jeli cildimizi parlatır, pak bir civar sağlar, yumuşak ve sıhhatli olmasını sağlar.

Gelelim merak edilen kısma…

Ayva Çekirdeği Jeli Tanımı, Nasıl Yapılır?

Malzemeler:

  • 1 ayvanın çekirdekleri
  • 1/2 çay kadehi pak su tercihen gül suyu da kullanabilirsiniz

Minik bir anekdot: Daha çok jel elde etmek istiyorsanız çekirdek ve su ölçülerini aynı oranda artırabilirsiniz

Nasıl Yapılır?

Sırça bir kabın içine su koyulur. Koymuş olduğumuz suyun içerisine çekirdekleri ilave edip karışımın içine başka bir şey kaçmaması için ağzı kapanır.

Ağzını kapattıktan sonra hiç ellemeden 1 gün bekletilir ve 24 saatin sonunda su jelimsi bir kıvama gelir.

Nasıl Kullanılır?

Hazırlamış olduğumuz bu jeli her gün bir defa evvel cildimizi arınarak uygularız. Daha pratik uygulama için makyaj arınma paumuklarındanda yararlanabilirsiniz.

Bu yapmış olduğumuz yöntemi kumpaslı uygulamaya dikkat edersek cildinizin arınıldığını ve parladığını görecek,kullandıkça ilerleyen safhalarda çatlakların ve kirlerin görünümünün eksildiğini fark edeceksiniz.

Dip Anekdot: Şayet kronik bir rahatsızlık mevzubahisiyse, rastgele bir cildinizdeki problem için hekim hakimiyetinde ilaç kullanıyor ya da değişik bir rehabilitasyon usulü görüyorsanız, ayva başta olmak üzere rastgele bir maddeye alerjiniz varsa bu jeli bedeninize uygulamadan evvel uzman hekiminize erişin. Onun tekliflerinin yolunda ilerleyin. Bu jel de dahil hekiminizin önermediği,onaylamadığı öteki hiçbir yöntemleri cildinize uygulamayın.

Bu ehemmiyetli bilgiden daha fazla bireyin yararlanması için, sevip, paylaşmayı unutmayın lütfen…

Bir cevap yazın