Ayva Yaprağı Çayının Faydaları, Nasıl Demlenir ve Nerede Kullanılır?

Karaciğerin kumpaslı çalışmasını sağlar ve karaciğeri pakler. Ayva yaprağı bronşite iyi kazanç. Durgunlaştırıcı özelliği sayesinde özellikle stres ve uykusuzluk için şifalıdır. Ateş düşürücü ve var olan ishali kesici özelliği bulunmaktadır.

Yüksek ölçüde A, C ve B2 vitaminini ve demir, bakır ve potasyumu içeriğinde barındırmaktadır.

Ayva Yaprağı Çayı Nelere İyi Kazanç ?

  • Hazımsızlığı gidererek, bağırsak ve mideyi hasar verecek mikroplara karşı korur ve bağırsak asalaklarını yok eder.
  • Cildiniz canlı hale gelerek daha parlak gözükmesini sağlar.
  • Boğaz cerahatlerine iyi gelmesi ayva yaprağı çayının faydaları arasındadır.
  • Ayva yaprağı çayı öksürüğe iyi kazanç.
  • Ağız içi yaralarına karşı şifalıdır.
  • Kumpaslı ayva yaprağı çayı harcamak kan kıymetlerinizin olağana dönmesini sağlar.
  • Kalp sıhhati için şifalıdır.
  • Hanımlarda görülen şeffaf ve renksiz akıntıyı kesmeye karşı faydalıdır.

Ayva yaprağını çiçekleri ile birlikte kaynatarak harcadığınızda kalp çarpıntısı için şifalıdır ve bu problemden kurtulmanızı sağlar.

Ses telleri için şifalı nebat denildiği zaman ilk akla gelmesi gereken nebattır. Ayrıca ses kısıklığı içinde şifalıdır. Özellikle acemi ses sanatçılığının yoğun olduğu ülkemizde liste başında olması gereken bir içecektir.

Mide ülseri için şifalı olması ayva yaprağı çayının faydaları arasındadır.

Bir aşım kaynatacağınız ayva yaprağı çayı ile uykusuzluk probleminden kurtulabilir ve uykunuzu kumpasa sokabilirsiniz.

Regl sızıları için şifalıdır. Adet yarıyılında kullanıldığı zaman bedeni gevşetir. Stresinizi alarak hafiflemenizi sağlar. Ayrıca bedeninizi da rahatlatmaktadır.

Ayva yaprağı çayı İbrahim Saraçoğlu ve Ahmet Maranki tarafından da bir çok hastaya önerilmekte ve öneri edilmektedir. Ayrıca yapmış oldukları söylemelerde ayva yaprağının ve ayva yaprağı çayının yararlarından bahsetmişlerdir ve ayva yaprağı ile alakalı bir çok kürleri bulunmaktadır.

Not: Nebat çaylarının genel olarak fazla tüketimi önerilememektedir. Ancak ayva yaprağı çayı ne kadar içilmeli diye soracak olursanız bunun yanıtı günde üç kadehten fazla içmemektedir. Fayda sağlamak için fazlaya kaçıp lütfen bedeninize hasar vermeyin.

Ayva Yaprağı Çayı Nasıl Demlenir?

Ayva yapraklarını kaynamış su içerisine ilave ederek takribî iki üç dakika bekleterek demlenmesini sağlayın. Ardından yaprakları süzerek alın ve çayınız hazır. Ayva yaprağı çayının yararlarından faydalanmak için aynı yapraklar ile üç der kere demleme operasyonu yapabilirsiniz.

Her demlediğinizde ayva yaprakları azıcık daha fazla özünü suya vazgeçecektir unutmayın. Demleme harekâtından evvel ayva yapraklarında bulunan tüylü kısımları yıkayarak arınmayı unutmayın.

Hemoroid İçin Şifalı Nebat Ayva Yaprağı

Kumpaslı olarak kullanıldığı zaman basur hemoroit için şifalıdır. Ülkemizde bir hayli şahısta görülen ancak rehabilitasyondan sakınılan hemoroit için şifalı nebattır.

Basurdan tamamen kurtulmak için kullanabilirsiniz. İş yerlerinde bile rahatlıkla harcayabilirsiniz. Bir Hayli hastalıktan vücudunuza gözetir ve hemeroid belasından sizi kurtarır. Yukarıyada ayva yaprağı çayı ne kadar içilmeli sualine yanıt vermiştik. Aynı biçimde hemoroit için ayva yaprağı çayı kullanırken günde üç kadehten daha fazla harcamamaya dikkat edelim.

Boğaz Sızısı İçin Ayva Yaprağı Kürü

Tüylü kısımlarını su ile arınacağınız ayva yapraklarını haşlayarak lapa haline getirin. Daha sonra bu lapayı boğazınızın üzerine koyun. Uzanarak yapın ve olası olduğunca suyunu sürüklememesi için üzerine bez veya tülbent koymayın. Boğaz sızılarınız dinecektir.

Ayva Yaprağı Çayının Yan Tesirleri – Zararları

Ayva yaprağı çayı tansiyonu yükseltirmi?

Ayva yaprağı çayını yüksek tansiyon problemi bulunanlar kesintisiz olarak kullanmamalıdır. İnternette yoğun olarak ayva yaprağı çayı tansiyonu yükseltirmi suali sorulmaktadır. Ayva ve ayva yaprağı tansiyon yükselmesini tetiklemektedir.

Ayva yaprağı çayı gebelere hasarlımı?

Ayrıca öbür sorulan sual ayva yaprağı çayı gebelere hasarlımı sualidir. Bunu genel olarak yanıtlarsak daha uygun olur sanırım. Düşük riski yaratabileceğinden ve çocuğa yan tesiri olabileceği düşünüldüğünden hiçbir nebat çayı hekim önerisi olmadan tüketilmemelidir.

Ayva yaprağı çayı bebeklere verilirmi?

Bebeklere altı aydan evvel anne sütü haricinde hiçbir yardım mahsul verilmesi önerilmemektedir. Aynı biçimde altı ayını doldurmayan bebeklere verimleri çok fazla olsa da ayva yaprağı çayı vermek önerilmemektedir.

Çiğ olarak tüketilmemelidir.

Ayva yaprağı çayı gebelikte kullanılmamalıdır.

Kabızlık yapıcı özelliği bulunduğundan dolayı dikkatli tüketilmelidir.

Bu ehemmiyetli bilgi ve usullerden daha fazla şahsın yararlanması için, hoşlanıp, paylaşmayı unutmayın lütfen…

Bir cevap yazın