Az Su İçtiğimize Delil 11 Ehemmiyetli İşaret

Dünyada bir bardak buz gibi soğuk sudan daha ferahlatıcı bir şey var mı?

Bazen, kolay bir bardak suyun bir fincan kahve veya bir bardak sodadan daha tatmin edici olabileceğini inkar eden birinin olduğunu düşünmüyorum.

Buna karşın, çoğumuz günlük olarak yeterli ölçüde su içmiyoruz. Kendimizi dünyanın en doğal kaynağından yoksun ederek, bedenimize devamlı olarak hasar veriyoruz.

Aşağıdaki bulgulardan rastgele biri sizde görülüyorsa, size hemen gidip bir bardak su içmenizi öneriyoruz.

1. Ağız Kuruluğu

Bu çok sarih emin olur. Natürel ki, ağzınızda o yapışık, kötü duygu sezdiğiniz her an, hemen akışkan içme isteği uyanır. Fakat şekerli meşrubatlar daha büyük bir sualin geçici bir çözümüdür. İçme suyu ağız ve boğazdaki mukus çeperlerini yağlar, ki bu ilk yudumdan sonra ağzınızı tükürük ile nemli yakalamaya dayanak edecektir.

2. Kuru Cilt

Cildiniz bedeninizin en büyük uzvudur, bu surattan elbette ki sulu kalmanız gerekir. Asılda, kuru cilt, dehidrasyonun en erken bulgularından biridir ve bu da çok daha büyük meselelere neden olabilir. Su noksanlığı ter noksanlığı anlamına kazanç, bu da bedenin gün süresince biriken fazla leke ve yağdan uzak yakalanmasını maniler. Bu lekelerden ve yağlardan uzak durmak isterseniz, ilk müracaat etiniz daha fazla su içmektir.

3. Fazla Susamak

Kuru ağızdan bahsettik, ancak susuzluk çok daha farklı.Çölde kalmış biri, uyandığında bedeninin yeterince suyu alamayacağını söyleyebilir. İçki bedenin tamamını kurutur ve beyne içme suyu isteği yollar hatta Akışkan seviyeleri baz alınana kadar beyne işaret eder. Bedeninizin size söylediklerini dinleyin; O neden bahsettiğini çok iyi öğreniyor!

4. Gözlerin kuruması

Şimdiye kadar, içme suyunun sadece ağzınızı ve boğazınızı etkilediğini mi sanıyordunuz? Yeterince su içmemek kurumuş kan çanağı gözlere neden olur. Bedendeki su olmazsa, gözyaşı kanalları kuru. “Peki, şayet ağlayamıyorsam?” Diye düşünüyorsanız bunun gözlerinize çok daha fazla hasar vereceğini öğrenil, özellikle günlük olarak temas kurarsanız.

5. Eklem sızısı yaşıyorsunuz

Kıkırdak ve omurga disklerimiz takribî % 80’i sudan oluşur. Bu, attığımız her adımda kemiklerimizin birbirine dokunmasını önlemek için olmazsa olmazdır bedenimiz için. Bedeninizi sulu tutarak, eklemlerinizin koşu, sıçrama veya noksanca düşme gibi ani hareketlerin şokunu rahatlıkla atlatmasını sağlarsınız.

6. Adale kütlesi eksilir

Kaslarınız da çoğunlukla sudan oluşur. Sarihçesi, bedendeki su ölçüyü daha az adale kütlesi anlamına kazanç. Bir antreman evveli veya esnasında ve sonrasında içme suyu yalnızca sulu ve rahat kalmanızı sağlamakla kalmaz aynı zamanda bedeninizin doğru yerlerine su getirir, egzersiz ve halterle alakalı iltihaplanma ve sızı geliştirme bahtını azaltır.

7. Hastalığınızın Geçmek Öğrenmemesi

İçme suyu, bedeninizin zehirli maddeleri devamlı boşaltmasını sağlar. Uzuvlarınız bir atıkları ve mikroparı bir makine gibi filtrelemek için çalışır ancak cihazı suyla doldurmazsanız, muntazam çalışamaz. Kurutulmuş bir cisimde olduğu gibi uzuvlarda da yeterince su bulamaz ise kanınızın depolamış olduğu suyu sürüklemeye başlarlar ve bu da tertemiz bir mesele oluşturur.

8. Bitkinlik ve Tembellik Hissi

Az evvel de belirttiğimiz gibi, bir beden kurutulduğunda kanından “ödünç” alır. Bedendeki kan noksanlığı, bedene oksijen verilmemesine yol açar. Natürel ki, oksijen noksanlığı insanda uykulu ve tamamen bitkin bir hal oluşturur. Dayanıklılık noksanlığı, o günün erken saatlerinde 14: 00’da uykunuzun gelmeye başlaması anlamına kazanç. andırın, kahve uzun vadede destekçi olmaz.

9.Açlık Hissi

Beden kuruduğunda, gıda gereksinimi dinleyebileceğini düşünebilir. Bu, gece süresince, gece yarısı aperitifleri yeme isteği uyandığında olur. Bununla beraber, yemek yemek bedeniniz için daha fazla iş yaratır, oysa içme suyu arıdır ve uzuvları arındırır.

10. Sindirim problemleri yaşıyorsunuz

Ağzımızda ve boğazımızda mukus hakkında ve ıslatmanın, çeperin doğru biçimde çalışmasına izin vermesinin nasıl muhtemel olduğunu konuştuk. Bu aynı zamanda tüm sindirim sistemi için de geçerlidir. Uygun hidrasyon olmadan, midede mukus ölçüyü ve mukavemeti eksilir; mide asidinin içerilerinize büyük hasar verir. Bu genellikle mide yanması ve hazımsızlık olarak adlandırdığımız şeylere yol açar.

11. Kısa süreli İhtiyarlama Yaşarsınız

İhtiyarladıkça bedenimizin doğal olarak yakaladığı su ölçüyü eksilir. Sarihçesi, bunun anlamı, ihtiyarladıkça, şuurlu olarak su alımını artırmamız gerektiği. Geçici ihtiyarlamanın dış taraftan daha besbelli olduğu halde, içimizde yaptığı zarar zaman içini sezilecektir. Bedenini kötü çalıştırma tehlikesini eksiltmek için ömrü süresince su içmeye devam etmek ehemmiyetlidir.

Bir cevap yazın