Badem Yağının Verimleri

Badem Yağının Cilde Verimleri: Badem yağının yüksek ölçüde kapsadığı aromaterapi uçucu yağlar cilt bakım mahsullerinde yaygın olarak kullanılmaktadır. Bunun dışında bebeklerin cilt bakım mahsullerinde de kullanılır.

Badem yağı, cilt sıhhati için çok verimli olan A ve B vitaminleri kapsamaktadır. Badem yağı ayrıca cilt sıhhati için verimli olan yağları da kapsar ve bu yağlar neredeyse tam cilt cinsleri için yararlıdır. Badem yağı cildin ıslamasına dayanakçı olur, ciltlerdeki tahrişi giderir ve cerahati alır. Kuru ciltlerin ıslamasına dayanakçı olur, daha yumuşak ve pürüzsüz ciltler sağlar. Badem yağı ayrıca dudaklardaki çatlaklığı giderir ve cilt döküntülerinin önüne geçer.

Yatmadan evvel göz çevrelerindeki kararmış kısımlara badem yağı uygulamanız kararmaların ortadan kalkmasına dayanakçı olabilir. Taze ve parıltılı cilt sahibi olmanıza dayanakçı olur. Badem yağı cildin erken ihtiyarlamasına mani olabilir.

Badem Yağı Saç Sıhhatini Korur: Badem yağı en az cilt sıhhati kadar saç sıhhati içinde yararlıdır. Saçların parlak ve sıhhatli bir görünüm kazanmasını sağlar. Sıhhatli bir biçimde uzamalarına dayanakçı olduğu gibi dökülme meselelerini de ortadan kaldırabilir.

Özellikle kuru saçlar için hint ve zeytin yağını badem yağı ile karıştırırarak saçlarınıza uygulayabilirsiniz. Bunu haftada bir kere tekerrür etkeniz gidişatında 4-5 hafta sonra aradaki farkı hissedecksiniz. Bdem yağının bol ölçüde kapsadığı esansiyel yağlar  ve yağ asitleri saçlarınızın maksium derecede ıslamasını ve yumuşamasını sağlayacaktır.

Bütün bunların yanında saçlarınıza uyguladığınız tam badem yağı ve badem yağı kürleri aynı zamanda saç teninizin sıhhatinin korunmasına da dayanakçı olacaktır ve özellikle kepek meselesinin ortadan kalkmasını sağlayacaktır.

Badem Yağı Ten Sıhhatini Korur: Cilt ve saç sıhhati hakkında badem yağının bir hayli verimi olduğunu ilk iki başlıkta gördük fakat bedenimizin en büyük uzvu sayılan ten için değişik bir başlık açma gereği hissettik Badem yağı ten sıhhatinin korunmasına da ciddi anlamda katkıda bulunmaktadır. Özellkle leke, toz, kötü hava şartları suratından ve farklı hastalıkların enden olduğu cerahat ve ten enfeksiyonları hastalıklarına karşı tesirlidir. Tenin etkilelen kısmına bal ile karıştıralarak uygulanması kısa müddette bu cins hastalıkların rehabilitasyon edilmesini sağlayabilir.

Badem Yağı Kalp Sıhhatini Korur:  Badem yağının kapsadığı folik asit, doymamış yağlar, protein ve potasyum kalp sıhhatinin gözetmesine dayanakçı olur. Günlük olarak yemeklere ve tatlılara bir mktar badem yağı tabakayız kalp sıhhatinizin korunması açısından bir hayli fayda sağlayacaktır.

Tansiyona ve Kolesterole İyi Kazanç: Badem yağı kan tazyikinin tertip edilmesine dayanakçı olur, bunun yanında kolesterol seviyesinin sıhhatli seviyede kalmasını sağlayan potasyum ve sodyum açısından da çok zengindir. Bu özelliği ayrıca badem yapının gelişim ve kardiyak ile meselelerin giderilmesine dayanakçı olur.

Bağışıklık ve Sindirim Sistemi İçin Yararlıdır: Kumpaslı olarak badem yağı tüketimi özellikle enfeksiyon hastalıklarına karşı bağışıklık sisteminin kuvvetlenmesine dayanakçı olur. Aynı zamanda çok tesirli müshil özelliği olan badem yağı sindirims istemi içinde yararlıdır. Bu özelliği sayesinde kabızlık ve obezite meselelerinin çözümüne ciddi anlamda karkı sağlar. Küçük seviyedeki kabızlık meselelerini çözer ve ayrıca zayıfalamaya dayanakçı olabilir.

Asap Sistemi Ve Bellek Sıhhatini Korur: Badem yağı üzerinde yapılan bir hayli bilimsel araştırma badem yapının asap sistemi ve hafıza üzerinde çok tesirli olduğunu ortaya koymuştur.  Günde bir bardak süte birkaç damla badem yağı katarak harcamanız asap sistemi sıhhatinizi gözeteceği gibi, hafıza işlevlerinin büyümesine de katkıda bulunur. Bunun en büyük sebebi badem yağının Omega 3 yaplarını içermesidir.

Kan Akışını Hızlandırır ve Bebeklerin Kemik Gelişimine Katkıda Bulunur: Bedene badem yağı ile masaj yapılması kan dolaşımını süratlendirir ve bu harekât özellikle bebeklerde sıhhatli kemik ve iskelet yapısının oluşmasına dayanakçı olur. Müthiş bir kemik yapısı ve cilt sıhhati için incelterek bebeklere masaj yapılabilir.

Badem Yağı Adale Ağrılarını Giderir:  Badem yağı gergin ve sızılı adalelere iyi kazanç.  Ağrı olan adalelerin bulunduğu bölgeye bir yemek kaşığı badem yağını masaj biçiminde uygulamanız anlık olarak sounun ortadan kalkmasına dayanakçı olur.

Tırnak Sıhhati İçin Badem Yağı: Potasyum ve çinko açısından zengin olan badem yağı tırnak sıhhati için de eşsiz bir yiyecek kaynağıdır. Özellikle kırılma meyli çok fazla olan tırnaklara uygulandığında mesele 3-4 hafta sonra ortadan kalkabilir. Bunun dışında tırnaklardaki boyaların çıkarılmasında da natürel ve hiçbir hasarı olmayan badem yağının kullanılmasnı öneririz.

Sıhhatli ve Uzun Kirpikleri İçin Badem Yağı: Şayet hayalinizde hep uzun kirpikler var ise bunu badem yağı ile sağlayabilirsiniz. Uzun ve sıhhatli kirpikler için kumpaslı olarak kirpiklerinize badem yağı uygulayabilirsiniz. Bunun ayrıca hiçbir yan tesiri yoktur, tamamen natürel bir usulle hayalinize kavuşmanız muhtemel.

Bir cevap yazın