Bağırsak Kilitlenmesini 1 Haftada Kalıcı Olarak Çözün

Sütun pakliği yaparken evden çıkmak ve hatta çok fazla hareket etmek iyi bir fikir olmayabilir. Alttakilerin yanı sıra gün süresince dinlenmeye çalışın.

İyi ve natürel bir rehabilitasyonla sütununuzu zehirli maddelerden temizletebilir ve sütunda birikmiş ve sizi hasta etme potansiyeli taşıyan tam hasarlı artıklardan kurtulabilirsiniz. Alttaki yazımızda evde nasıl sütun pakliği yapabileceğinizden ve nasıl daha sıhhatli bir hayat stiline kavuşabileceğinizden bahsedeceğiz.

Sütun pakliği ile alakalı öğrenilmesi gerekenler

Alternatif tıp uzmanları bedende biriken zehirli madde, dışkı maddesi ve değişik lekeleyici maddelerden kurtulmak emeliyle muhakkak aralıklarla sütun pakliği yapmanın ehemmiyetli olduğuna inanırlar. Bu cins hasarlı maddeler muhtelif hastalıklara yol açabilir ve genel olarak sıhhatsiz bir vücudun oluşmasına neden olabilirler.

Sütun her ne kadar tuvalete çıkılarak kendini boşaltsa da her zaman bütün anlamıyla boşalmayabilir. Misalin, kabız olduğunuzda sütun muntazam biçimde boşalmaz ve genelde geride birtakım maddeler kalır.

Neyse ki sizin daha sıhhatli bir vücuda sahip olmanıza dayanakçı olmak emeliyle bu hasarlı artıkları sütununuzdan uzaklaştırmaya yarayan ev imali natürel rehabilitasyonlar mevcuttur. Gerçeğinde yapacağınız şey şuurlu bir biçimde olmak kaydıyla daha fazla tuvalete çıkmaktır.

Zencefil suyu

Bu, sütunu arınmak için var olan en basit tanımlardan biridir. Zehirli Maddeleri süratlice ve hafifçe atmakta faal netice verir. Zencefil irin sökücü ve hazmı basitleştirici bir özelliğe sahiptir.

Tek gereksiniminiz olan yıkanmış ve atanmış zencefil kökü ve bir bardak sudur. Zencefili doğrayın ve malzemeleri blenderdan geçirin. Akışkanını süzüp aç karna için. Dilerseniz azıcık bal ilave ederek tatlandırabilirsiniz. Sütunu arınmasının yanı sıra mide bulantısı, mide yanması, reflü ve değişik hazım meseleleri için de birebirdir.

Sütunu arınan kırmızı su

Bu kırmızı su zehirli maddeleri uzaklaştırırken sütunu yumuşatacaktır. İdrar sökücü ve antioksidan özellikleriyle doludur. Hazırlamak için altı çilek, bir dilim taze ananas ve bir yemek kaşığı taze maydanoza gereksiniminiz var. Azıcık su ile iyice karıştırın ve bir hafta süresince kahvaltıdan evvel günde bir kez için.

Limon suyu

Limonun içinde bolca temizletici özellik bulunur. Sütun pakliği için kullanmak isterseniz, bir limonun suyunu sıkın ve yarım bardak ılık su ile karıştırın. Uyumadan evvel içmeniz yeterli.

Bir cevap yazın