Bağırsak Arınan Gıdalar

Bağırsakları arınan 3 tarif
Sindirim sistemi problemleri yaşıyor ve bağırsaklarınız kumpaslı biçimde çalışmıyorsa şimdi siz sevgili Dr.Sağlık okurlarımıza vereceğimiz tasvirler sayesinde temizlenebilirsiniz.

Elma suyu ile bağırsak temizleme

Elma suyunun içindeki vitamin, mineral ve lifler karaciğer ve bağırsakların arınılmasına tesirli biçimde dayanakçı olur.

Günde 1 kadeh elma suyu ile başlayabilirsiniz. Elma suyunu içtikten sonra 30 dakika kadar bekleyin ve üzerine 1 kadeh ılık su için. Bunu günde 2 kez yineleyin ve 3 gün süresince ara vermeden devam ettirin. Bu uygulamayı yaparken fazla katı beslenmeden uzak durmaya itina gösterin.

Yoğurt ile bağırsak temizleme
Yoğurt, bağırsakların sıhhatini destekleyen probiyotikleri kapsamaktadır. Probiyotikler bağırsak hareketlerini kumpaslar ve kötü bakterilerin oluşmasını önler.

Her gün netlikle yoğurt yiyerek bağırsak hareketlerinize tertip etmelisiniz. Yoğurdu taze meyveler kullanarak tatlandırabilirsiniz.

Su içerek bağırsak temizliği
Günde 8 kadehten daha çok su içerek bağırsaklarınızın çalışmasını tetikleyebilirsiniz. Kumpaslı su kapsasanız bağırsaklarınız ıslayacak ve zehirli maddeler vücudunuzdan dışarı atılacaktır.

Bir cevap yazın