Bahar Alerjisini Durduran Nebatsal Yöntem

Öğrenilen çoğu alerjinin tabiatta takati vardır. Sizi sersemletecek ve bağışıklık sisteminizi hamlelere çık vazgeçecek haplar yerine tabiatın sizi rehabilitasyon etmesine izin verin.

Papatya

Kuru ve kaşıntılı gözler bir hayli alerjinin neticeyidir. Sıcak bir kadeh papatya çayını içerek ve poşetini gözlerinize koyarak tüm bulgulardan kurtulabilirsiniz.

Isırgan Otu

Kaşıntılı gözler ve hapşırığı ortadan kaldırmak için tek yapmanız gereken alerjinizin azdığı günlerde ısırgan otunun çayını yapıp içmek.

Nane

Solunum yollarını etkileyen bir alerjiniz mi var? Çözüm nane çayı. Anında daha rahat soluk almaya başlayacaksınız.

Kekik

Solunum yolları alerjileri için kekik çayı da şahane bir rehabilitasyon taşıtıdır. Soluk yollarına gevşetir ve daha rahat soluk almanızı sağlar.

Bal

Öksürük ve iltihaplanmaları gidermenin en tatlı yolu baldır. Rastgele bir nebat çayınızı bal katarak kapsasanız tüm tasalarınızı çözecektir.

Zencefil

Solunum yollarınızı hafifletmek için ve alerji bulgularını ortadan kaldırmanın bir değişik yolu da zencefildir. Zencefil kattığınız suyu kaynatın ve içilme sıcaklığına geldiğinde içine bal katarak harcayın. Alerjiniz her azdığında bu çayı harcayarak kendinize gevşetebilirsiniz.

Bir cevap yazın