Bal ve Elma Sirkesi İle Selülitle Savaşın

Selülitlerden tesirli bir biçimde kurtulmak ve bedeninizi içeriden çözmek için, bölgesel rehabilitasyonlara, fiziksel etkinliğe ve devalara gereksinim dinleyeceksiniz. Bu yazımızda çok tesirli bir çözüm hakkında bilgi edinin.

Selülit cildinizin yüzeyinin altındaki yağ birikimiyle oluşur. Bu neredeyse her zaman kalça bölgesinde ve glute adalelerinin olduğu yerlerdedir.

Bu bayanların sahip olduğu en yaygın problemlerden birisidir, özellikle de fazla kilo, obezite, genetik veya hormonal meseleler de varsa.

Selülit, cildinizin yüzeyinde ufak çukurların görünümü ile karakterize edilir ve cildinizin portakal kabuğuna benzemesine neden olmaktadır.

Ciddi bir sıhhat meseleyi olmasa da, akışkan tutulumunun veya dolaşım veya lenf sistemlerinizdeki meselelerin bir işareti olabilir.

Neyse ki, selülit görünümünü en aza indiren ve cildinizi daha sıhhatli ve daha pürüzsüz hale getiren bir hayli mahsul ve teknik bulunmaktadır.

Gerçekten dayanakçı olabilecek, natürel elma sirkesi ve bal tanımını sizinle paylaşmak istiyoruz.

Bunu deneyin!

Elma sirkesi ve bal ile selülite karşı savaşın

Elma sirkesi bal ile beraber, senelerdir, selüliti en aza indirgemek için seçenek bir rehabilitasyon usulü olmuştur.

Her iki bileşen antioksidan ve organik asitler kapsar. Bunlar vücudunuza detoks yapmaya dayanakçı olur ve böylece lenf sisteminiz daha iyi çalışır.

İçindeki lif ve esas vitaminler bağırsaktaki yağların doğru biçimde hazmedilmesini teşvik eder. Bu, yağ birikimini eksiltmek için bir anahtardır.

Ayrıca, lipitlerin kanda birikmesini önler, kolesterolü düşürmenize dayanakçı olur ve yaşam niteliğinizi etkileyebilecek öbür şartları önler.

Hem sirkede, hem de balda metabolizmanızı iyileştiren natürel maddeler var. Bunlar kalori yakmayı artırır ve kilo vermenize dayanakçı olacaktır.

Orta derecede harcanması, kan akışınızda biriken zehirli maddelerin atılmasına dayanakçı olur, böylece kanın özgürce akmasına izin verir.

Bu, beden dokularındaki fazla enflamasyonu hakimiyet eder. Aynı zamanda selülit ile ilişkili akışkan tutulumun eksilmesini de tetikler.

Bu tanımın natürel bir alkalin olduğunu belirtmek gerekir. Başka bir deyişle, bedeninize girdikten sonra, kan pH’ını tertip etmeye dayanakçı olur. Bu da, hastalıkları önlemeye dayanakçı olur.

Nasıl yapılır?

Bu natürel tanım ile, selülitle yalnızca içten savaşmakla kalmazsınız, ayrıca şunlar da olur:

  • Bedeninizin detoksifikasyonunu yardımlarsınız ve bağışıklık sisteminizi güçlendirirsiniz.
  • Kronik sıhhat meselelerini önlersiniz.
  • Cildinizin sıhhatli olmasını sağlarsınız.

Fakat, selülit için mucize bir rehabilitasyon olmadığını sarihliğe kavuşturmamız ehemmiyetlidir. Neticede, alacağınız neticeler perhiz, fiziksel etkinlik ve dış rehabilitasyonlar gibi hayat şeklinizin öbür kısımlarına da bağlı olacaktır.

Bu, en iyi neticeleri almak için hayat şeklinizi tamamen değiştirmeniz gerektiği anlamına gelmektedir. Bu vaziyetle beraber yaşanan yağ birikimi ile savaşma mücadelelerinizi de yoğunlaştırmanız gerekir.

Buna ek olarak, sirke ve balın % 100 organik olması gerektiğini belirtmek ehemmiyetlidir. Daha ekonomik alternatifler bulabilirsiniz evet, fakat tüm bereketleri görmek istiyorsanız organik kullanmalısınız.

Şimdi, nasıl yapılacağına bir göz atalım.

Malzemeler

  • 2 yemek kaşığı elma sirkesi 20 ml
  • 1 bardak ılık su 200 ml
  • 1 yemek kaşığı natürel bal 25 g

Hazırlanışı

  • 2 yemek kaşığı elma sirkesini ılık suya karıştırın ve bal ile tatlandırın.
  • İyice karıştırıldıktan sonra harcanmaya hazırdır.

Kontraendikasyonlar

Az ölçüde elma sirkesinin sıhhat için bir tehlikeyi yoktur. Fakat, bu tanımda, asla önerilen dozu aşmayın.

Fazla asit, hazımsızlığı, ishali ve gastrik asitlerin fazla üretilmesini tetikleyebilir.

Bunu aldıktan sonra, karın sızısı ya da enflamasyon sezerseniz, harcamayı durdurun.

Elma sirkesini seyreltmeden harcamak iyi bir fikir değildir, zira diş minesine hasar verebilir ve midedeki gözetici mukus duvarını etkileyebilir.

Bir cevap yazın