Kadehte Maden Suyu İçmenin Hasarları

MADEN SUYUNU KADEHTE KAPSASAK…

Maden suyundan istediğimiz bereketleri alabilmek için kadehten içilmemesi gerekiyor. Hipertansiyon meseleyi olmayanlar için günde iki şişe harcanan maden suyu bedenin tüm mineral gereksinimini karşılamakla beraber mide hastalıklarına da iyi geliyor. Maden suyu şeker hastalığı ve böbrek taşı rehabilitasyonlarında nasihat edilmektedir.

Zengin magnezyum kapsaması nedeniyle kalp ve damar sıhhatini gözeten, kapsadığı bikarbonat nedeniyle mide hastalıklarına iyi gelen, sülfat nedeniyle bağırsakların ve safra kesesinin kumpaslı çalışmasına destekçi olan, florür içeriği sayesinde diş çürüklerini yasaklayan maden suyu kadehe konulduğu anda tüm bu bereketlerini kaybediyor.

PEKİ NEDEN KADEHTE İÇİLMEMESİ GEREKİYOR? İŞTE CEVABI

Şişesinde harcanan maden suyu kapağı açıldığında rastgele bir kabarcıklaşma alana gelmiyor fakat kadehe boşaltıldığında fazla bir köpürme alana gelip, maden suyundaki gaz Co2 kaçıyor. Bunun nedeni ise bulaşık aygıtından çıkan kadehlerin bile yeterince sterilize olmaması. Uzmanlar maden suyunun kadehle değil kendi sırça şişesinden içilmesi gerektiğini zira kadehe koyarken fazla köpüklenmesiyle maden suyundaki gaz kaçmasına yol açıyor.

Maden suyu bedendeki akışkan balansını sağlamada da ehemmiyetli rol oynamaktadır. Fakat bu bereketleri görebilmek için maden suyunun kadehte değil kendi sırça şişesinde içilmesi gerekiyor.

Vücudunuzun bir günde kaybettiği akışkan ve mineral bedellerini günde iki şişe maden suyu harcayarak geri kazanabilirsiniz.

Maden suyunun içerisinde yer alan sıhhatinizi pozitif doğrultuda etkileyen mineraller:

MAGNEZYUM

Maden suyu içeriğinde bulunan magnezyum adale ve asaplardaki elektrik ihtarının mesajımında tesirlidir. Kalp ve damar hastalıklarına karşı gözetir. Damar sertliğine yol açan yağ ve kalsiyum birikimini maniler.

SODYUM

Sodyum; adalelerde oluşan kasılmaların tertip edilmesine, asap ihtarını taşınmasına, hücre çeperinde iyon metamorfozuna destekçi olur. Kemik kayıpları ve kırılmasını maniler. Kalsiyum açısından süte en iyi alternatiftir.

BİKARBONAT

Mide hastalıklarının önlenmesine destekçi olur. Şeker hastalığı rehabilitasyonu ve böbrek taşı yaradılışının önlenmesinde tesirlidir.

SÜLFAT

Bağırsaklar ve safra kesesinin kumpaslı çalışmasında tesirlidir. Gebelikte kumpaslı olarak harcanması önerilir.

Bir cevap yazın