Bunları Harcarsanız Basen Tasanız Olmaz

Basen eritmede dayanakçı gıdalar nelerdir? Basen eriten bu gıdalar ile basit kilo verir ve daha süratli yağ yakarsınız. Beslenme alışkanlığınız da yapacağınız minik farklılarla basenlerinizi eritmek daha basit!

Basen eriten özel gıdalar hangileridir? Sizler için derledik.

1- Greyfurt

İçerdiği yüksek ölçüde enzim ve bol su ile yağ yakmanıza dayanakçı olacaktır. Muhakkak hastalıklara iyi gelen greyfurtun suyunu sıkarak veya tam biçimde ara öğünlerde kullanabilirsiniz.

2- Yumurta

Kahvaltılarımızın bırakılmaz olan yumurtayı basen eritmek içini harcayabilirsiniz. Adale yapmak ve enerji almak için kullanılan yumurta uzun süreli tokluk hissi yarattığından basenlerdeki yağlarınızyakmaya dayanakçı olur.

3- Yoğurt

Düzenli perhizlerde genellikle ara öğünde verilen düşük kalorili yoğurdun içine zencefil, tarçın ve zerdeçal gibi nebatları ilave ederek daha süratli yağ yakabilirsiniz.

4- Tavukgöğsü eti

Vücuda protein alımı bakımından bomba tesiri yaratan tavukgöğsü eti, çiğnemesi basit olduğundan hazmedilmesi de basit olur. Tokluk hissi veren tavukgöğsü etini haftada 3 veya 4 kere harcayabilir, perhizinize ekleyebilirsiniz.

5- Roka

Mineral ve vitamin açısından çok zengin olan roka tokluk hissi vererek yağ yakmanıza dayanakçı enzimler içerir.

6- Kuru fasulye

Kabızlık, kabarıklık hissini gidererek, bağırsakları çalıştıran kuru fasulye kalsiyum açısından zengindir. Metabolizmanızı süratlendirerek yağ yakmanızı dayanakçı olur.

7- Yeşil çay

Metabolizmayı süratlendirerek kilo vermeye dayanakçı yeşil çayın bereketleri saymakla bitmez. Her sabah ve akşam bir fincan yeşil çay içtiğinizde daha sıkı bir cilde kavuşur ve kanser tehlikeniz %18 oranında azaltırsınız.

8- Limonlu su

Hazmı basitleştirip, kabızlığı gideren limonlu suyu her sabah aç karnınızı kapsasanız bedenin gece boyu kaybettiği vitamin ve mineralleri de yerine getirmeye dayanakçı olur.

Bir cevap yazın