Batık nasıl geçer?

Ağda, tüy dökücü krem gibi kılları radikal alan her usul batıkları da birliktesi getirir. Kollarda ve bacaklarda oluşan batık nasıl geçer? Natürel yollarla giderebileceğiniz batık nedir? Batıklardan nasıl kurtuluruz?

Kadın erkek her insanda, yanlış epilasyon usulleri neticeyi oluşan, bazen tenin çok altında bazen ise ten yüzeyine çok yakın kıl dönmesine eş yapıdaki fizyolojik bir durumdur.

Batık nasıl oluşur?

Kollarda, bacaklarda, koltuk altında, göbekte, genital bölgede kısacası ağdanın veya tüy dökücü krem gibi kıllarımızı radikal alan her epilasyon usulünde kıllarımız ten yüzeyine çıkamayarak batık oluşturur. Konutta basitçe uygulayabileceğiniz bu ekonomik usulleri sizin için derledik..

İşte konutta basitçe uygulayabileceğiniz batık rehabilitasyon usulleri…

Jilet

Genellikle ağdadan oluşan batıklar çok kırmızı veya beyaz renkte değilse batık oluşan bölgeye jilet uygulayabilirsiniz.

Kese

Duş alırken ıslak bedeninize uygulayacağınız kese ile batıkları ten yüzeyine çıkarabilrsiniz. Kesintisiz kullanırsanız batıklarınız yok olacaktır.

Shea butter yağı

Hem ıslatan hemde ciltteki yaraları iyileştiren shea butter yağını cildinize masaj yaparak uygulayabilirsiniz.

Kıl batıklarını sıkın

Sizi rahatsız ediyor ve ten yüzeyine fazla yakınsa sıkabilirsiniz. Fakat ten altındakileri netlikle sıkmayın.

Asprin

Küçük bir tabağa 2 asprin ve bir tatlı kaşığı ılık su koyun. Asprinler yumuşayınca karışımın içine bir tatlı kaşığı bal ilave edin meseleli bölgeye sürün. Haftada iki kere uygulayacağınız bu karışımla batıklarınızdan kurtulabilirisiniz.

Tuz

Bir yemek kaşığı tuzu 1 bardak ılık suda eritin. Bir pamuk dayanağı ile cildinizde sürün 4 dakika sonra durulayın. Günde 2 kere uygulayın.

Eğer batıklarınız teninizin fazla altında, büyük ve kırmızıysa, değdiğinizde canınız yanıyor ve kıllarınızı alırken gitmiyorsa netlikle hekiminize müracaat etiniz..

Bir cevap yazın