Bel ve Kalçanızdaki Yağları Günde 2 Kadeh İçerek Eritiyor

Sıhhatinize son derece bereketli olan zencefil, antik çağlardan beri muhtelif emellerle kullanılıyor.

Zencefil yaygın olarak sallama çay biçiminde satılıyor. Enerji vermesinin yanı sıra metabolizmayı da hızlandırıyor.

Sizlere, zencefil suyuyla güne başlamanın ne kadar iyi bir fikir olduğunu aktaracağız. Zencefil suyunun verimlerini dostlarınızla paylaşmayı unutmayın.

Zencefil takviyesi

Yüzyıllardır zencefil seçenek tıpta kullanılıyor. Bereketleri arasında şunlar var:

Asap sistemini güçlendiriyor

Antioksidan özelliğiyle dikkat sürükleyen zencefil aynı zamanda irin de söküyor. Asap sistemini kuvvetlendirmek için şahane bir yardım. Hastalığı geçirmekten çok hastalanmamanıza yarıyor diyebiliriz. Mesela soğuk algınlığınız varsa zencefil fazla işe yaramayacaktır. Ancak kumpaslı olarak zencefil harcarsanız soğuk algınlığına tutulma şöhretsiniz azalır.

Mideyi rahatlatır

Zencefil, sindirim enzimlerinin bereketliliğini çoğaldırarak midenizin hafiflemesini sağlıyor. Ek olarak mide kabarıklığı ve kabızı önlüyor.

Eklem ve adale sızılarının geçirir

Georgia Üniverstesi’nde yapılan bir araştırmada her gün muhakkak ölçüde zencefil harcamanız halinde eklem ve adale sızılarınız %25 oranında eksiliyormuş. En iyi neticeyi elde etmek için sabah aç karnına zencefil veya zencefil suyu harcamak gerekiyor.

Adet sızısını azaltır

Zencefil yalnızca eklem ve adale sızılarını değil aynı zamanda adet sancısını da eksiltiyor. 150 kadının katıldığı bir deneyde, herkese adet yarıyılı sırasında zencefil verildi. Hemen hepsi sancılarının gevşediğini söyledi.

Yağ yakıcı olarak zencefil

Zencefilin, yağ yakımını süratlendirdiğini duymuşsunuzdur. Dinledikleriniz teknik olarak doğru. Zencefil özellikle bel ve kalçadaki yağların yakımında çok etkili.

Ancak bir hakikati de göz önünde bulundurmanız gerekiyor. Günlük aldığınız kalori, yaktığınız kaloriden az olmalı. Aksi halde zencefil tek başına kilo vermenizi sağlamaz.

Top Health’e konuşan Diyetisyen Karin Magnusson, “Genelde karbonhidrat ve yağ yakarız. Yağ yakımı oldukça güç. Adale oranınızı çoğaldırarak yağlarınızı yakabilirsiniz. Zencefil bu anlamda size takviyeci oluyor” dedi.

Sabah aç karnına zencefil tüketimi

En ehemmiyetlisi zencefilin sabah aç karnına harcanması. Columbia Üniversitesi’ndeki araştırmalarda, her sabah kahvaltı masasına zencefil ilave edenlerin ilave etmeyenlere oranla ekstradan 43 kalori yaktığı görüldü.

Üstelik artık zencefilli sallama çaylar satılıyor. Yeniden zencefil alarak kendi çayınızı kendiniz de yapabilirsiniz. Suyu kaynattıktan sonra içine zencefil atın ve ağzı kapalı biçimde 5 dakika bekletin. 5 dakika sonunda bir de limon suyu ilave edin. Ardından çayınızı neşeyle içebilirsiniz.

Zencefil suyu

Kendi zencefil suyunuzu kendiniz hazırlayabilirsiniz.

Malzemeler:

  • Doğranmış zencefil
  • 5 litre su
  • Limon suyu

Hazırlanışı:

Suyun içine zencefil parçalarını kaynatın. Ardından 15 dakikalığına soğumasını bekleyin. Soğuduktan sonra da limon suyu ilave edin.

Günde iki defa zencefil suyu içmek bedeninizi kendine getirecektir. Sabah aç karnına ve akşam yemeğinden evvel içmeniz önerilir.

Zencefil ve zencefil suyunun mucizelerinden haberdar olmaları için yazımızı tanıdığınız herkesle paylaşmayı unutmayın!

“Bel ve Kalçanızdaki Yağları Günde 2 Kadeh İçerek Eritiyor” için bir yorum

  1. Zencefil ve limonun ne kadar konulacagini yazamamissiniz.bu onemli.hamileler ve emziren anneler tukatebiliyormu buda onemli.

Bir cevap yazın