Bembeyaz Ve Mis Gibi Kokan Çamaşırlar İçin İpuçları

Şayet çamaşırlarınız bembeyaz olsun ve pak koksun istiyorsanız tek yapmanız gereken şey bu karışımı hazırlamak ve iki damla devireme suyuna ilave etmek.

Özellikle şarap ve yemek kirlerini beyaz giysilerden çıkarmak oldukça güçtür. Bazen en pahalı çamaşır deterjanları ve arınıcılar dahi işe yaramaz.

Peki ama o zaman nasıl çıkaracağız?

Bunun için başka usuller de var. Hem de bunlar evde hazırlayabileceğiniz çok basit ve pratik usuller. Marketlerden aldığınız deterjanlar gibi kimyevi madde de içermiyor.

Aşağıdaki ipuçlarını uyguladıktan sonra çıkmayan güçlü kirler için artık kaygılanmanıza gerek yok.

Karbonat:

4 litre su ve 1 bardak karbonatı karıştırın. Çamaşırları bu karışıma yatırın. Giysiler bir kaç dakika içinde daha önceki renklerine dönecektir. Neticelere inanamayacaksınız.

Limon ve sirke:

Bu karışım da harikulade bir kir çıkarıcıdır. Tek yapmanız gereken limon suyu ve sirkeyi deterjana ilave etmek ve çamaşırlarınızı her zamanki gibi yıkamak. Bu usulün kokusu azıcık aşikar olsa da kirleri tesirli bir biçimde çıkarır.

Aspirin:

Bir leğen suya 6 aspirin kırın. Çamaşırları bu karışıma yatırın ve 30 dakika bekletin. Sonra çamaşırları basmakalıp deterjanınızla yıkayın, kirlerin yok olduğunu göreceksiniz.

Bir cevap yazın