Bilim ispatladı! Özellikle Kız Çocuklarına İçirmeyin!

Amerika Birleşik Devletlerili analistler günde 1 adetten fazla asitli meşrubat harcayan kız çocuklarında anormal bir gidişat tespit etti.

Amerika Birleşik Devletlerili analistler günde 1 adetten fazla asitli meşrubat harcayan kız çocuklarında adet kanamalarının daha erken başladığını belirtti. Günde 2 kutu kola hücrelerinizi 4.6 sene ihtiyarlatıyor. Günde 3 bardaktan fazla asitli meşrubat harcayan bayanlarda kanser tehlikeyi daha yüksektir. Meyve aromalı asitli meşrubatların karaciğer yağlanmasına neden olduğu öğrenilmektedir. Günde 2 bardak asitli meşrubat tat alma duyularını tesirler ve şeker bağımlılığını tetikler.

Asitli meşrubatların içerisindeki karbonik asit mideyi gaz ile doldurur ve kabarıklığa neden olur. Asitli meşrubatlardaki şeker, dişlerdeki bakterilerle etkileşime geçer ve çürümeyi süratlendirir. Çocuklarda asitli meşrubat tüketimi mide sızılarına ve bağırsak rahatsızlıklarına neden olabilir.

İşte kolanın neden olduğu 12 hastalık İçerken tadına doyamadığımız gazlı meşrubatlar hakikatinde bir hayli hastalığa davetiye çıkarıyor. Ünlü yazar Karen Hill, ‘Yeteeerr! Artık Perhiz Yapmak İstemiyorum’ isimli kitabında bu meşrubatların neden olduğu 12 hastalığı anlattı. Karen Hill, insanların kolaya olan düşkünlüğüne değinerek, ‘Türkiye’de sanki bir kola bağımlılığı var’ dedi. Günde bir-iki litreyi geçiyor sanki su yerine kola tüketiyoruz.

Öncelikle kola vahim bir bağımlılık oluşturan meşrubattır. Uyuşturucuyu vazgeçmek kadar sıkıntılıdır. İnsanların kolayı vazgeçmekte çok eforluk sürüklediğine değinen Hill, Vazgeçmeye karar verdikleri ilk gün vahim migren sızıları, titremeler, dargınlık ve uykusuzluk yaşıyorlar. Fakat iki günü atlattıktan sonra bomba gibi oluyorlar.

İşte vazgeçmeniz için en ehemmiyetli 12 neden…

 1. Fazla kilo ve yağlanma
 2. Karaciğer hasarı
 3. Diş çürümesi
 4. Böbrek taşları ve Kronik böbrek hastalığı
 5. Şeker hastalığı
 6. Asit reflü
 7. Kemik erimesi
 8. Hipertansiyon
 9. Kalp hastalığı
 10. Sindirim bozukluğu
 11. Alzheimer hafıza kaybı
 12. Kanser

Bir cevap yazın