Bir Hastanın Dilinden Böbrek Taşlarından Kurtuluş Öyküsü

Bir Hasta Anlatıyor: Böbrek Taşını Tamamlayan Sınanmış Tariftir..

Böbrek taşı sızısının ne demek olduğunu öğrenen birisi olarak sizlerle böbrek taşlarımdan nasıl kurtulduğumu paylaşmak istiyorum arkadaşlar.

10 sene evveli idi böbrek taşı sızısı ile tanışmam sızı yakaladığı zaman ambulansla güç yetiştiriyorlardı. tüm müdahaleler yapılmasına karşın bir cinsli kurtulamamıştım taşlardan. O geçirdiğim sızıları yarıyılları anımsamak dahi istemiyorum. Rabbim ne bana ne de başkasına yaşatmasın.

Annemin bana uyguladığı mucize gibi bir kür ile taşlarımdan kurtuldum nasıl derseniz? hemen anlatıyorum:

Avakado yaprağı, Isırgan otu, Ebegümeci

Bu 3 otu aktardan aldıktan sonra hepsi aynı oranda bir tencereye koyup kaynatın ve soğumaya vazgeçin ve bu suyu şişelere boşaltın ve sabah öğlen akşam 1 bardak hatta ben daha fazla usuma geldikçe içtim diyebilirim için.

Ben annemin sayesinde küre başladım 10 yada 15 gün sonra hekime gittim zira taşı düşürdüğümden şüphelenmiştim ama emin değildim zira hiç düşerken hiç sızı hissetmemiştim.

Neyse hekime gittim ve gidişatı anlattım hekim bey taşı düşürmüş olabilirim dediğimde hekimim o kadar müdahaleler yapıldı size büyük bir taş düşmesi çok güç olur dedi her neyse yeniden de film çekildi ben röntgen neticesini alıp hekime giderken bir yandan filme bakıyordum.

Aman Allah’ım taş yerinde yoktu inanamadım ve soluğu hekimimin yanında aldım. Hekim bir bana ve bir de filme baktıktan sonra gayet afallamış bir biçimde taş düşmüş ama bu denli büyük bir taş düşerken çok acı verir nasıl oldu? ne yaptın diye bana sordu o an gözümün önünden gitmiyor ve bende natürel olarak sürüklediklerimi de öğrenen bir hekim olarak uyguladığım kürü anlattım hekimime o da afalladı emelim böbrek taşı sancısı sürükleyenler varsa bu kürü paylaşarak onlara dayanakçı olabilmek ama siz yeniden de uygulamadan evvel hekiminize bir mesele sıhhatli günler diliyorum..

Bir cevap yazın